امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90365
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه ای در ادامه اظهارات خود در برنامه نگاه یک در خصوص بحث ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه ای در ادامه اظهارات خود در برنامه نگاه یک در خصوص بحث عفاف و حجاب و برنامه قوه قضائیه در این مورد گفت: مسائل فرهنگی ابعاد مختلفی دارد و مصوبات مختلفی داشته است.
وی گفت: موضوعات فرهنگی پیچیدگی خود را دارند و دستگاه های ذی ربط به دنبال انجام وظایف خود هستند آنچه مهم است و نظر شخصی من است این است که ما واقعا همه باید اولا نسبت به مسائل ضدفرهنگی حساسیت داشته باشیم.
دادستان کل کشور گفت: عده ای می گویند چرا به 4 تا بی حجاب گیر می دهید؟ از نظر ما اگر با این افراد که تعدادشان کم نیست برخورد نشود مشکلات بیشتر ایجاد می شود.
محسنی اژه‌ای گفت: یا اینکه میگویند چرا فلان شبکه اجتماعی را فیلتر می کنید؟ ما در بسیاری از مباحث قانون داریم و باید به قوانین عمل کنیم.
وی افزود: بنابراین باید همه حساسیت داشته باشیم گاهی فردی حرفی می زند و می گوید اجازه دهید افراد و رسانه ها ازاد باشند.
دادستان کل کشور تصریح کرد: من یادم نمی رود در دوره ریاست جمهوری ششم و هفتم برخی روزنامه ها برخی سیاست های اقتصادی دولت را زیر سوال بردند از ان طرف برخی‌ها به قوه فشار آوردند که روزنامه تعطیل شود اما امروز همان ها می گویند اجازه آزادی به مردم بدهید.
محسنی اژه‌ای گفت: قوه قضائیه یکی از دستگاه هایی است که در این زمینه وظیفه دارد و ما از ناجا خواستیم جرائم مشهود را پیگیری کنند.
وی تصریح کرد: در بحث شبکه های اجتماعی هم یک خلط مبحث می کنند که ایا با شبکه های جدید و فناوری های جدید مخالف هستید؟ نه ما مخالف نیستیم اما بحث ما این است که اگر باعث فساد اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی شود چه کار باید کرد؟
دادستان کل کشور گفت: در حال حاضر بسیاری از شبکه های اجتماعی خسارت هایی که به جوانان ما وارد می کند زیاد است.
محسنی اژه‌ای گفت: خوشبختانه در اواخرسال 90 شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد. شورای عالی مصوبه ای ندارد ما کارگروهی داریم به عنوان کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه. این کارگروه مسائلی را بررسی کرد و دو شبکه شناسایی شد برای فیلترینگ اما انجام نشد.
وی گفت: ما برای اینکه جلوی ادامه این بی قانونی را بگیریم رای گرفتیم و در مورد واتس اپ رأی بر این شد که فعلا فیلتر نشود
اما در خاتمه این برنامه تلویزیونی در زمان پخش نتایج نظرسنجی برنامه درباره میزان رضایت مردم از عملکرد دستگاه قضایی در برخورد با دانه درشتها مشخص شد که حدود ۸۰ درصد مردم راضی نیستند که در این لحظه اژه‌ای خطاب به مجری برنامه گفت: مقصر شما هستید که مشخص نکردید دانه درشت کیست و ایا با او برخورد شده یا خیر.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها