امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90368
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو بین‌المللی فرانسه روز شنبه با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود، به بررسی روند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رادیو بین‌المللی فرانسه روز شنبه با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود، به بررسی روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پرداخت.

در این گزارش آمده است: «در حالی که یک ماه تا مهلت تعیین شده از سوی ایران و گروه 1+5 برای دستیابی به توافق جامع درباره برنامه هسته‌ای تهران زمان باقی مانده، ایران و گروه 1+5 هفته گذشته در چارچوب پنجمین دور مذاکرات هسته‌ای در وین اتریش تشکیل جلسه دادند. هدف این دور از مذاکرات نیز مانند دورهای قبل بود: دستیابی به راه‌حلی برای برنامه هسته‌ای ایران.»

این گزارش در مورد سیر پیشرفت مذاکرات نیز نوشته است: «اختلافات متعددی وجود دارد اما دیپلمات‌ها این حس را القا می‌کنند که مذاکرات بار دیگر روی غلتک افتاده است. نگارش متن پیش‌نویس توافق نهایی معروف نیز بالاخره این بار تحت عنوان برنامه اقدام مشترک جامع آغاز شد.»

«وندی شرمن» مذاکره‌کننده ارشد آمریکا پس از پایان مذاکرات، از مذاکره‌ای دشوار اما سازنده سخن گفت؛ سخنی که از مدت‌ها پیش مشابه آن از زبان وی شنیده نشده بود.

این در حالیست که «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز با اشاره به زیاده‌خواهی‌های غرب، حصول توافق جامع تا 20 ژوئیه را امکان‌پذیر می‌داند.

رادیو بین‌المللی فرانسه در ادامه گزارش خود نوشت: «در فاصله یک ماه مانده به مهلت دستیابی به توافق جامع (20 ژوئیه) ، موارد اختلاف بسیار زیاد است و  مسائل متعددی به ویژه در زمینه ریتم و روند لغو تحریم‌های بین‌المللی و تعداد سانتریفیوژهایی که ایران مجاز به داشتن آن است، مطرح است.»

این شبکه رادیویی در ادامه مطلب خود نوشت: «دور بعدی مذاکرات دوم ژوئیه آغاز خواهد شد و کارشناسان سیاسی از روز پنجشنبه آینده بمنظور گفت‌وگو عازم بروکسل خواهند شد.»

یک مقام مسئول غربی می‌گوید: «باید تصمیمات دشواری اتخاذ شود اما معمولا تصمیمات دشوار در آخرین لحظه گرفته می‌شوند.»

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار