امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90374
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، معاون فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان، ساعتی پیش در نشستی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، معاون فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان، ساعتی پیش در نشستی خبری در کابل با اشاره به وجود اختلافات انتخاباتی این کشور، اظهار داشت: با هدف اعتمادسازی، اعلام نتایج مقدماتی دور دوم انتخابات افغانستان به تأخیر افتاد.

وی تاکید کرد: کمیسیون‌های انتخاباتی باید با جدیت، کار و شفافیت کامل را مدنظر داشته باشند.

این در حالی است که مقامات کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان نسبت به این اظهارات، تاکنون واکنشی نشان نداده‌اند.

هرچند معاون «یان کوبیش»فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان به صورت کلی از لزوم اعتمادسازی سخن گفت؛ اما به نظر می‎رسد که منظور وی از کاربرد این جمله، احیای اعتماد از دست رفته «عبدالله عبدالله» یکی از 2 کاندیدای دور دوم انتخابات افغانستان نسبت به کارکرد کمیسیون‎های انتخاباتی این کشور باشد.

3 روز پیش، عبدالله عبدالله در یک نشست خبری در کابل به صورتی صریح، نسبت به کارکرد کمیسیون‎‎های انتخاباتی افغانستان ابراز بی‎اعتمادی کرد و خواستار توقف فوری روند شمارش آرا گردید.

روز گذشته(جمعه) نیز رئیس جمهور افغانستان اختلافات انتخاباتی ناشی از قطع رابطه عبدالله عبدالله با کمیسیون‎های انتخاباتی را با استفاده از میانجی‎گری سازمان ملل و یا پادرمیانی معاونان ریاست جمهوری افغانستان قابل حل دانست.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها