امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90376
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، کشورهای عضو اتحاد اقیانوس آرام در نهمین نشست خود بر روی موضوعاتی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، کشورهای عضو اتحاد اقیانوس آرام در نهمین نشست خود بر روی موضوعاتی همچون شناسایی موقعیت‌های جدید، استخراج معادن، ادغام گردشگری، حمل و نقل هوایی، نقش زنان و حمایت از کسب و کارهای کوچک گفت‌و‌گو کردند.

خبرگزاری «ال‌موندو» در این خصوص نوشت: «میشل باچلت» رئیس جمهور شیلی در سخنرانی خود در این اجلاس خواستار تشکیل یک بلوک منطقه‌ایی جدید با حمایت رؤسای جمهوری حاضر در این اجلاس شد که مورد موافقیت قرار نگرفت.

«خوآن مانوئل سانتوس» رئیس جمهور کلمبیا در طول این اجلاس پیشنهاد کرد که با ایجاد هویتی مشترک برای کشورهای آمریکای لاتین، اقتصاد این منطقه را در دنیا منحصر به فرد کنند.

سانتوس ضمن تاکید بر پیشرفت اتحاد کشورهای منطقه آمریکای لاتین به ‌وجود اتحادی منسجم در کل جهان اشاره کرد که در حال حاضر نمونه این همگرایی را در 7 مرکز دیپلماتیکی در کشورهایی مانند غنا، مراکش، الجزیره، آذربایجان، ویتنام، سنگاپور و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) می‌توان مشاهده کرد.

وی افزود: روند پیشرفت آمریکای لاتین به خوبی در حال اجرا می‌باشد و جهان این موضوع را به رسمیت شناخته است، رئیس جمهور کلمبیا در آخر بیان کرد فرآیند همگرایی که بدون شک در پیشرفت کشورهای آمریکای لاتین نقش مهمی دارد باید ادامه داده شود.

پنانیتو رئیس موقت اتحاد اقیانوس آرام نیز در این اجلاس بیان کرد: با پیشرفت اتحاد کشورهای آمریکای لاتین روند خوبی را برای کشورهای پرو، شیلی، کلمبیا و مکزیک پیش‌بینی می‌کنم، ما با این همگرایی شاهد تجارت بهتر با تولیدات بیشتر و در نهایت شرایط اقتصادی مناسب‌تری در کشورهای منطقه آمریکای لاتین هستیم.

به گزارش فارس، اتحاد اقیانوس آرام یک بلوک تجاری آمریکای لاتین است که در سال 2011 با بیانیه لیما در تلاش برای ترویج حرکت آزاد کالا، خدمات و سرمایه در بین کشورهای عضو که شامل شیلی، کلمبیا، مکزیک و پرو می‌باشد، ایجاد شده است.

این سازمان منطقه‌ای 36 درصد تولید ناخالص داخلی آمریکای لاتین را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها