امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90380
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، هفته نامه «نیوزویک» طی گزارشی در این زمینه می‌نویسد: سقوط تعجب برانگیز ارتش عراق(نیروهای ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، هفته نامه «نیوزویک» طی گزارشی در این زمینه می‌نویسد: سقوط تعجب برانگیز ارتش عراق(نیروهای وابسته به آمریکا) و پناهندگی سران قبیله‌های سنی به القاعده به شدت به شبکه ماموران سیا در عراق ضربه وارد کرده است.

بنابر این گزارش، آمریکا به همین دلیل مجبور شده است تا با رهگیری الکترونیکی و حمایت از دستگاه‌های اطلاعاتی دوستان منطقه‌ای همچون اردن، به رصد تحولات در این کشور بپردازد.

این هفته نامه می‌نویسد: تصمیم باراک اوباما در اعزام 300 نیروی ویژه به عراق نیز تاثیری کم بر مواضع نیروهای داعش خواهد گذاشت.

یک مامور ارشد سابق سیا در گفت‌وگو با نیوزویک گفت؛ ما هم‌اکنون قادریم تا حدودی اوضاع عراق را رصد کنیم.

یکی از نیروهای ویژه سابق آمریکا در عراق همچنین اظهار داشت که نیروهای اطلاعاتی آمریکا تنها در سفارتخانه این کشور در بغداد مستقرند و قادر به دیدار با طرف‌های سنی و سران قبایل آن‌ها نیستند. یک دلیل دیگر این است که با توجه به پیشروی نیروهای داعش ماموران سیا قادر به سفر به مناطق پرخطر نیستند.

این فرد که مایل به افشای نامش نبود در ادامه گفت:«به‌دلیل پاکسازی بدنه دولت نوری المالکی، نخست وزیر عراق از افرادی که با آمریکا در تماس بودند هم‌اکنون سازمان سیا درصدد یافتن راه‌هایی دیگر برای نفوذ به داخل دولت عراق است.»

وی با اشاره به حضور مشاوران ایرانی در داخل دولت عراق گفت: «مشاوران ایرانی از وزارت دفاع گرفته تا وزارت کشور در آنجا حضور پررنگی دارند.»

یک افسر سابق سیا نیز می گوید با توجه به شرایط موجود ما باید از دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل، عربستان سعودی و حتی ایران برای بدست آوردن اطلاعات در عراق کمک بگیریم.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها