امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90382
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه تایمز در گزارشی تأکید کرد: حامیان بخش خصوصی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه تایمز در گزارشی تأکید کرد: حامیان بخش خصوصی در کشورهای حوزه خلیج فارس، میلیون‌ها دلار را در حمایت از داعش صرف کرده و متعهد شده‌اند تا میلیون‌ها دلار دیگر را با هدف فتنه‌انگیزی و دامن زدن به بحران سوریه در اختیار تروریست‌ها قرار دهند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، بعد از انتشار گزارش‌هایی درباره اقدامات وحشیانه داعش در سوریه، تا حدودی از میزان پول‌ها و کمک‌ها به این گروهک کاسته شد؛ اما هم اکنون این کمک‌ها دوباره از سرگرفته شده و داعش به یکی از ثروتمندترین گروه ها تبدیل شده است.

تایمز می نویسد: داعش دارای حساب‌های بانکی به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون پوند است، و درحال نزدیک شدن به استقلال مالی است.

به نوشته تایمز، داعش دارای هزاران نیرو درعراق و سوریه است و دارایی‌های این گروه به اندازه‌ای است که به قبایل محلی و برخی از مسؤولان باج یا حقوق می دهد.

درگزارش تایمز آمده است که حامیان تروریست‌ها در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از اواخر سال 2011، کمک‌های زیادی را در اختیار تروریست ها قرار دادند ولی دولت‌های حوزه خلیج فارس این کمک‌ها را نادیده گرفتند.

براساس این گزارش، این دارایی‌ها از طریق حواله‌های بانکی و بسته‌های اسکناس در کویت و قطر جمع آوری می‌شود و سپس از طریق مرزها به ترکیه منتقل می‌شود.

با آغاز بحران سوریه در سال 2011 و با کمک‌های غرب و کشورهای مرتجع عربی، سیل تروریست‌ها به سویه سوریه روان شد که با مقاومت مردم و ارتش این کشور طی بیش از 3 سال و شکست چشمگیر تروریست‌ها، رویکرد اقدامات تروریستی گروهک داعش (به عنوان یکی از گروهک‌های تروریستی حاضر در سوریه) به سمت اقدامات تروریستی در عراق تغییر جهت داد.

اکنون حدود 10 روز است که گروهک تروریستی داعش مردم و حکومت عراق را هدف قرار داده و با جنایات فراوان موجب ناامنی این کشور شده است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها