امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90383
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، هزاران نفر از اعضای اتحادیه معدنچیان بولیوی در خیابان‌های پایتخت این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، هزاران نفر از اعضای اتحادیه معدنچیان بولیوی در خیابان‌های پایتخت این کشور(لاپاز) گرد هم آمده و اوومورالس، رئیس جمهور خود و آلوارو گارسیا لینرا، معاون رئیس جمهور را به‌عنوان کاندیداهای خود در انتخابات سراسری در ماه اکتبر سال 2014 (مهر 1393) اعلام کردند.

معدنچیان در ورزشگاه «هرناندو سیلز» در لاپاز پایتخت بولیوی برای حمایت مجدد خود از جنبش به سوی سوسیالیسم(MAS) که توسط «اوو مورالس» ایجاد شده گردهم آمدند.

آلخاندرو سانتوس رهبر این اتحادیه گفت: دلیل اصلی حمایت ما این است که اقدامات انجام شده توسط دولت فعلی بولیوی را به رسمیت می‌شناسیم.

سانتوس در ادامه افزود که اوو مورالس را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری خود اعلام می‌کنیم چون او اقدامات سازنده‌ای در تمامی سال‌های اداره خود داشته است.

وی همچنین یادآور شد که بر اساس اهداف مشترک در زمینه ریشه‌کن کردن فقر در کشور، اتحادیه معدنچیان یک توافق سیاسی با جنبش به سوی سوسیالیسم (MAS) از سال 2005 ایجاد کرده است.

در همین حال سانتوس تاکید کرد که ما همیشه از روند جنبش به سوی سوسیالیسم بدون هیچ قید و شرطی حمایت کرده و با خون خود از آن دفاع می‌کنیم و از ایجاد تغییرات سوء در این روند متأثر می‌شویم.

رهبر اتحادیه معدنچیان در پایان گفت: هدف اتحادیه معدنچیان بولیوی و جنبش به سوی سوسیالیسم، مبارزه مشترک برای دفاع از منابع طبیعی در این کشور می‌باشد.

به گزارش فارس، انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در 12 ماه اکتبر (20 مهر 1393) برگزار خواهد شد.

مردم بولیوی با شرکت در این انتخابات، رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، سناتورها و نمایندگان کشور در پارلمان‌های منطقه‌ای را انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها