امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90392
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، منابع آگاه در پلیس استان صلاح الدین اعلام کردند که نیروهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، منابع آگاه در پلیس استان صلاح الدین اعلام کردند که نیروهای پلیس این استان یک حمله انتحاری علیه پالایشگاه بیجی را دفع کردند.

این منبع آگاه در این خصوص توضیح داد که 3 انتحاری درحالی که 3 تانکر حامل سوخت بمبگذاری شده را هدایت می‌کردند، قصد منفجر کردن آنها در نزدیکی پالایشگاه را داشتند که پیش از رسیدن به اهداف خود توسط نیروهای پلیس منطقه به هلاکت رسیده و تانکرهای آنها نیز منفجر شد.

این منبع که به دلایل امنیتی خواستار عدم افشای هویت خود شد، تاکید کرد که این حمله انتحاری قرار بود با هدف باز کردن راه برای دیگر تروریست‌های داعشی جهت حمله به پالایشگاه و تسلط بر آن صورت گیرد.

در همین راستا سرلشکر «ابو الولید»، فرمانده نیروهای محافظت از تلعفر امروز اعلام کرد که نقشه دقیق و برنامه‌ریزی شده‌ای برای آزادسازی استان نینوا از گروه تروریستی داعش پس از پاکسازی شمال و اطراف شهر تلعفر ریخته شده است.

وی افزود: عملیات پاکسازی تلعفر همچنان ادامه دارد و به زودی پاکسازی و آزادی کامل آن از عناصر داعش اعلام خواهد شد و در این‌باره استحکامات و نیروهای کمکی جدیدی به منطقه رسیده و هم اکنون نیروهای امنیتی در چندین محور در این منطقه درحال پیشروی هستند.

اما از شهر سامراء خبر می رسد که «صباح الفتلاوی»، فرمانده عملیات این شهر اعلام کرد که نیروهای امنیتی این منطقه 75 درصد استان صلاح الدین را در کنترل خود دارند و خود را برای حمله‌ای بزرگ و گسترده جهت تسلط کامل بر استان و باز پس گیری مناطق تحت تصرف داعش آماده می‌کنند و هم اکنون اوضاع در این شهر برخلاف آنچه برخی اشاعه می‌دهند، نگران نیست.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار