امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90404
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «استار» کانادا در مقاله‌ای، به روند روزافزون روی‌آوردن مقامات اروپایی به سمت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «استار» کانادا در مقاله‌ای، به روند روزافزون روی‌آوردن مقامات اروپایی به سمت تهران می‌پردازد و از پایفشاری مقامات کانادایی بر مواضع ضدایرانی و انزوا به خاطر همین موضع‌گیری انتقاد می‌کند.

در این گزارش، مقاله‌نویس کانادایی به اظهارات مقامات انگلیسی درخصوص لزوم بازگشایی سفارت این کشور در تهران و از همه مهم‌تر، گفت‌وگوی آمریکایی ها با مقامات ایران در خصوص همکاری با این کشور برای سرکوب داعش در عراق اشاره می کند و این موضع‌گیری‌های دو قدرت عمده غرب را در مقابل موضع مشترک کانادا و اسرائیل در خصوص لزوم تشدید تحریم‌های ایران قرار می‌دهد.

این گزارش، تحریم های مورد نظر کانادا را فراتر از تحریم‌های اعمال شده توسط اولین تحریم‌کننده جمهوری اسلامی پس از انقلاب، یعنی ایالات متحده آمریکا توصیف می‌کند و می‌افزاید: موضع همیشگی وزیرخارجه کانادا در اشتراک نظر با اسرائیل درخصوص ایران، این کشور را به صورت روزافزونی در برابر دیگر کشورهای غربی قرار می‌دهد.

در انتهای این گزارش اما نویسنده موضع جدید آمریکا برای نزدیک شدن به ایران برای حفظ منافع خود را مورد توجه قرار می دهد و می‌نویسد:‌ ایرانیان همان ملتی هستند که واقعا از حمله القاعده به مردم بی گناه در برج‌های دوقلوی نیویورک ناراحت شدند و حتی برای کم شدن شر طالبان از سر مردم افغانستان، به آمریکا کمک کردند ولی حافظه قوی مردم این کشور هیچ‌گاه موضع جورج بوس پس از سقوط طالبان و گنجاندن ایرن در «محور شرارت» و کمک آمریکا به بازگشت شاه «منفور» در جریان کودتای 28 مرداد را فراموش نخواهند کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها