امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90405
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ساعتی پیش توافقنامه آتش بس برای حل بحران اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک»، در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ساعتی پیش توافقنامه آتش بس برای حل بحران اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک»، در جنوب دمشق میان نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های فلسطینی با گروه‌های مسلح و پس از نشست نمایندگان هیأت‌های مدنی و گروه‌های مسلح و نمایندگان نظام سوریه و گروه‌های فلسطینی از جمله سازمان آزادیبخش فلسطین و فرماندهی کل در ساختمان شهرداری این اردوگاه امضا شد.

تاکنون تصریحاتی رسمی از سوی طرف‌های امضا کننده توافقنامه آتش بس صادر نشده و آنچه منتشر شده بندهای این توافقنامه است که به مقتضای آن آتش بس به صورت فوری باید در این اردوگاه برقرار و درب‌های اصلی اردوگاه باز و ساختارهای زیر بنایی بازسازی و ترمیم و نقاط ایست و بازرسی برای تضمین عدم ورود عناصر مسلح از خارج به اردوگاه و کمیته نظامی مورد توافق تشکیل و عدم ورود هرگونه سلاح سنگین به داخل اردوگاه و آزادی بازداشت‌شدگان و بازگشت اهالی به اردوگاه تضمین و مشکلات خدمت رسانی به اهالی حل شود.

اطلاعات درز یافته به بیرون همچنین به این امر اشاره می‌کند که تمام بندهای فوق از روز اول ماه مبارک رمضان به اجرا گذاشته شود. اگرچه تا صبح امروز گروه‌های مسلح همچنان به درگیری‌های مسلحانه خود ادامه می‌دادند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها