امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90416
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشگاه فرهنگی دقایقی پیش با حضور سید حسن خمینی نوه امام راحل (ره)، ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشگاه فرهنگی دقایقی پیش با حضور سید حسن خمینی نوه امام راحل (ره)، سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در کتابخانه ملی ایران افتتاح شد.

سید حسن خمینی بعد از ورود به کتابخانه ملی ایران به بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه پرداخت.

در ادامه نیز غلامحسین شعبانی دبیر اندیشگاه فرهنگی درباره این اندیشگاه به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: کتابخانه ملی ایران تاکنون محل مطالعه عموم پژوهشگران و محققان بوده است به همین منظور بعد از تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری ایشان به سال فرهنگ و ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی این اندیشگاه راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه به بحث فرهنگ باید به صورت جدی نگاه کرد و به آن پرداخت، ادامه داد: یکی از اولویت‌های مقام معظم رهبری بحث مقوله فرهنگ است به همین منظور کتابخانه ملی ایران به عنوان نهادی که می‌تواند متولی این کار باشد اندیشگاه فرهنگی را برای گفت‌وگوی متقابل و حل مسائل فرهنگی راه‌اندازی کرد.

شعبانی عنوان کرد: در این اندیشگاه علاوه بر مسائل فرهنگی نیز به مسائل اجتماعی هم توجه خواهد شد به گونه‌ای که در اندیشگاه فرهنگی جلسات نقد کتاب در حوزه‌های علوم انسانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: نخستین بحثی که کتابخانه ملی ایران در 3 جلسه آن را مورد توجه قرار داد، مسائل و مشکلات خانواده در ایران بود که در این جلسات اساتید دانشگاه نظیر اساتید جامعه‌شناسی، روانشناسی و فقه حضور به عمل آوردند.

به گفته دبیر اندیشگاه فرهنگی در جلسات این اندیشگاه مباحثی دیگر نظر خانواده در اسلام و جایگاه خانواده در ایران مطرح شده و مورد بررسی قرار گرفته است تا بتوانیم در این کتابخانه از موج‌هایی که غربی‌ها درباره خانواده ایجاد کرده‌اند مقابله و به جایگاه زندگی و اصالت خانوادهای ایرانی اسلامی بپردازیم.

وی در پایان گفت: ماحصل همه جلسات اندیشگاه فرهنگی به مرور زمان چه در قالب گزارشی تکمیل و به مسئولان اجرایی کشور ارائه خواهد شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها