امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90420
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین دوره جشنواره فیلم کوتاه بمانی با موضوع ثبت میراث فرهنگی ایران، آداب، سنت‌ها و صنایع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین دوره جشنواره فیلم کوتاه بمانی با موضوع ثبت میراث فرهنگی ایران، آداب، سنت‌ها و صنایع دستی ایرانی در بخش‌های مستند، داستانی، ویژه (فیلم‌های مستند و داستانی درباره تهران) و موبایل (فیلم‌های کوتاه ساخته شده با دوربین تلفن‌های همراه) از 23 تا 25 مهر ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

در فراخوانی که به همین منظور منتشر شده آمده است؛ اسناد، مدارک و منابع معتبر به فرهنگ هر قوم یا ملتی اعتبار می‌دهد. ثبت کامل تمامی ابعاد فرهنگی یک ملت، به تنهایی برای هیچ ارگان، موسسه یا نهادی مقدور نیست. جشنواره فیلم کوتاه بمانی به عنوان یک هویت مستقل، با حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و شبکه مستند صدا و سیما قصد دارد برای تهیه گنجینهی ایراننما، اقدام به گردآوری و ثبت فرهنگ و تاریخ ایران نماید و امیدوار است مشارکت عمومی فیلم‌سازان و مستندسازان در این جشنواره برای ثبت و شناساندن ابعاد ناشناخته و کمتر دیده شدهی فرهنگ ایران به ترویج ایرانگردی، کارآفرینی و فرصتهای جدید برای سرمایهگذاری و حفظ میراث فرهنگی ایرانزمین بیانجامد.

طبق آنچه در این فراخوان اعلام شده؛ آثار ارسالی پر همه بخش‌ها با احتساب تیتراژ می‌تواند حداکثر هفت دقیقه باشد. همچنین برگزارکنندگان این جشنواره بیشتر به دنبال بخشهای ثبت نشدهی فرهنگ و تاریخ معاصر هستند. از آداب و سنن شناخته شده تا رفتار و عادات ثبت نشده، از مراکز تفریحی و تجاری تا ابنیه تاریخی و مراکز گردشگری... ولی اولویت‌های اعلام شده در این فراخوان در برگیرنده چهار موضوع اصلیِ میراث فرهنگی (ناشناخته یا آشنا)، آداب و سنت‌ها (از رسوم گرفته تا رفتارهای اجتماعی)، صنایع دستی (سنتی یا جدید) و ایرانگردی (طبیعت گردی یا شهری) می‌باشد.
جوایز:
نفر اول بخش مستند و نفر اول بخش داستانی: 6 میلیون تومان جایزه نقدی +  صنایع دستی نفیس + کمک هزینه ساخت اثر بعدی فیلمساز در جشنواره سال آینده تا سقف 2 میلیون تومان

نفر دوم بخش مستند و نفر دوم بخش داستانی : 4 میلیون تومان جایزه نقدی +  صنایع دستی نفیس + کمک هزینه ساخت اثر بعدی فیلمساز در جشنواره سال آینده تا سقف 2 میلیون تومان

ده اثر برتر در دو بخش مستند و داستانی جایزه ویژه تور سفر به یکی از مناطق توریستی ایران همراه با برگزاری کارگاه آموزشی با حضور یکی از فیلمسازان برجسته دریافت خواهند کرد.

همچنین برای آثار برگزیده در سایر بخش‌ها نیز جوایزی در نظر گرفته شده است.

علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ثبت نام به نشانی اینترنتی www.bemanifilmfestival.ir مراجعه نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها