امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90433
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالله مدرس‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: این مراسم همزمان با حضور اساتید فن، اهل قلم و ...

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالله مدرس‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: این مراسم همزمان با حضور اساتید فن، اهل قلم و هنرمندان شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل عصر یکشنبه اول تیرماه در فرهنگسرای مهر سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای مراسم و ویژه‌برنامه‌های متنوع در مراسم رونمایی کتاب افزود: جلسه نقد و بررسی مجموعه شعر «به دست باد می‌سوزم» با حضور اساتید زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه‌های کشور یکی از این برنامه‌هاست.

به گفته وی، کتاب شعر «به دست باد می‌سوزم» اثر سیدمحمود علوی‌نیا شاعر معاصر کاشانی با چهار قالب شعری کهن و مضامین اجتماعی و عاشقانه و در مدح اهل بیت(ع) سروده و منتشر شده است.

این مسئول فرهنگی بیان داشت: این مجموعه شعر شامل 110 غزل، 24 رباعی، سه مثنوی و یک سه‌گانی است که در 144 صفحه از انتشارات وثوق با تیراژ یک‌هزار نسخه در چاپ اول به چاپ رسید.

مدرس‌زاده خاطرنشان کرد: طرح روی جلد این کتاب از سیدحامد خادمیان نوش‌آبادی و پشت جلد غزلی در وصف جوانی به خط استاد احمد خوش‌حساب استاد برجسته خوشنویسی کشور است.

به گفته وی کتاب «به دست باد می‌سوزم» دومین اثر شعری سیدمحمود علوی‌نیا است که با زبان امروز، قابل فهم، ملموس و جذاب برای عموم، نزدیک به محاوره و قالب‌های کهن شعری سروده شده است.

مدیر مسئول کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان عنوان کرد: «رویای چوبی» نیز عنوان اولین کتاب شعری سیدمحمود علوی‌نیا مشاور و مدیر طرح و برنامه کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان است که در 336 صفحه از انتشارات وثوق با تیراژ یک‌هزار نسخه در سال 1388 منتشر شد و امسال نیز به تعداد یکهزار جلد برای نوبت دوم تجدید چاپ شد.

به گفته وی کتاب «رویای چوبی» با قالب‌های شعری رباعی، دوبیتی و غزل با مقدمه استاد فرهیخته و نامی زبان و ادبیات فارسی «اصغر دادبه» چاپ شد.

استاد سیدمحمود علوی‌نیا، فرهنگی و هنرمند حوزه شعر و ادبیات فارسی از شهرستان هنرمندپرور و هنرخیز کاشان است که در حال حاضر علاوه بر تدریس ادبیات فارسی مقطع متوسطه در دبیرستان‌های کاشان و تهران، به عنوان مشاور و مدیر طرح و برنامه کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان نیز فعالیت دارد.

وی تا کنون علاوه بر چاپ مقالات متعدد در حوزه زبان و ادبیات فارسی در خبرگزاری‌های سراسری و روزنامه‌های کثیرالانتشار سراسری مقدمه‌های متعددی بر کتب فنی و علمی مختلف در این حوزه تحریر کرده است.

انتهای پیام/2406/ب30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها