امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90434
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری از خرمشهر، جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر ابتدا در خرمشهر شکل گرفت و در ادامه سایر شهرستان‌ها و استان‌ها نیز در این جشنواره شرکت ...

به گزارش خبرگزاری از خرمشهر، جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر ابتدا در خرمشهر شکل گرفت و در ادامه سایر شهرستان‌ها و استان‌ها نیز در این جشنواره شرکت کردند.

این جشنواره دو سال است که به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و در سال‌های مختلف و با گذشت زمان به نوعی بلوغ رسیده است.

هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر امسال با میزبانی خرمشهر و در در دو شهر خرمشهر و آبادان برگزار شد که طی آن آثار در سه بخش نمایشنامه‌نویسی، نمایش صحنه‌ای و نمایش خیابانی به رقابت پرداختند.

در این دوره از جشنواره 24 اثر نمایشی که شامل 13 نمایش صحنه‌ای و 11 نمایش خیابانی بود، یک اثر از کردستان عراق و سایر کارها از شهرستان‌های مختلف و 9 استان: خوزستان، تهران، لرستان، همدان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، گیلان، مازندران، گلستان و ایلام شرکت داشتند.

این جشنواره معمولا متناسب با مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر برگزار می‌شود اما امسال با تاخیر زمانی چند هفته‌ای برگزار گردید.

فریندخت زاهدی، دکتر رفیعی و سید موسی آبسالان از اساتید و پیشکسوتان عرصه هنرهای نمایشی کشور، داوران هفدهمین جشنواره مقاومت فتح خرمشهر بودند.

در آیین اختتامیه جشنواره که در محل تالار خلیج فارس خرمشهر تشکیل شد، طاهری مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، نماینده مجلس خرمشهر، فرماندار خرمشهر، مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد، برخی مسئولان منطقه، پیام دهکردی و تنی چند از هنرمندان عرصه عرصه سینما و تلویزیون شرکت داشتند.

* اعلام نتایج

در این جشنواره از روسای ارگان‌هایی که در برگزاری این جشنواره همکاری داشتند تقدیر شد و در پایان اسامی برگزیدگان در عرصه‌های مختلف نمایشنامه نویسی، تئاتر خیابانی و صحنه‌ای اعلام و با تشویق و ابراز احساسات مواجه شد.

* بازیگر مرد بخش تئاتر خیابانی

جایزه بهترین بازیگران مرد به علی بنائیان بازیگر نمایش حلقه آتش از اهواز و امین وحیدی‌پور بازیگر نمایش پاکسازی از تهران با اهدای لوح تقدیر و مبلغ 2 میلیون ریال اهدا شد.

عنوان بازیگر سوم مرد مشترکا به محمد یوسفی‌زاده بازیگر نمایش من و بابام از مرند و آرش ساربان با نمایش حلقه آتش از اهواز تعلق گرفت، جایزه در نظر گرفته شده برای این افراد لوح تقدیر و 3 میلیون ریال بود.

عنوان بازیگر دوم مرد به مجتبی مرادی بازیگر نمایش بابا نفس داد از بناب با جایزه نقدی 4 میلیون ریال تعلق گرفت و علی قابشی بازیگر نمایش حلقه آتش بازیگر اول مرد تئاتر خیابانی انتخاب شد و دیپلم افتخار،‌ تندیس جشنواره و 5 میلیون ریال جایزه دریافت کرد.

* بازیگر زن بخش تئاتر خیابانی

از بازیگران زن، راضیه ده پایینی و مرجانه هوشمند بازیگران نمایش رنجی به پهنای 25 سال سکوت از ورامین با اهدای لوح تقدیر و مبلغ 2 میلیون ریال تقدیر شد.

عنوان بازیگر سوم زن به آمنه‌ پورحسینی تعلق گرفت و جایزه در نظر گرفته شده لوح تقدیر و 3 میلیون ریال بود.

عنوان بازیگر دوم زن به حدیث گودرزی بازیگر نمایش عتیقه از بروجرد با جایزه نقدی 4 میلیون ریال تعلق گرفت و مرجان قاسمی بازیگر نمایش عطش و آتش بازیگر اول زن تئاتر خیابانی انتخاب شد و دیپلم افتخار،‌ تندیس جشنواره و 5 میلیون ریال جایزه دریافت کرد.

* طرح و ایده تئاتر خیابانی

از احمد صمیمی نویسنده نمایش پاکسازی از تهران و حیدر رضایی نویسنده تئاتر خیابانی عطش و آتش از دهلران با لوح تقدیر و جایزه نقدی یک میلیون ریالی تقدیر شد.

جایزه سوم طرح و ایده مشترکا به مجتبی خلیلی نویسنده نمایش برزیل با طعم سمبوسه از ساری و حسین ذوالفقاری نویسنده نمایش در پیچ و خم دیدار از خرمشهر تعلق گرفت و لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال را دریافت کردند.

جایزه دوم طرح و ایده به مصطفی کولیوند نویسنده تئاتر خیابانی پستچی نامه‌ها باد است از شهرستان دهلران تعلق گرفت و لوح تقدیر و 5 میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کرد.

عنوان طرح و ایده اول به همراه دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و 6 میلیون ریال به آرش ساربان و علی بنائیان از اهواز تعلق گرفت.

* کارگردان بخش تئاتر خیابانی

عنوان کارگردان سوم به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی 4 میلیون ریالی مشترکا به مصطفی کولوند کارگردان تئاتر خیابانی پستچی نامه‌ها باد است و علیرضا قاسمی کارگردان نمایش بابا نفس داد اختصاص یافت.

عنوان کارگردان دوم به همراه لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال به امین وحیدی‌پور و احمد صمیمی کارگردانان نمایش پاکسازی تعلق گرفت و آرش ساربان و علی بنائیان کارگردانان نمایش حلقه آتش به عنوان کارگردان اول انتخاب شدند و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه 6 میلیون ریالی را از آن خود کردند.

* تئاتر صحنه‌ای

جایزه سوم نمایشنامه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 6 میلیون و 500 هزار تومانی مشترکا به مرتضی شاه کرم نویسنده ما چهار نفر بودیم و حسین ذوالفقاری نویسنده نمایش جن ماهی‌های شط سرخ هر دو کار از خرمشهر تعلق گرفت.

عنوان دوم نمایشنامه به همراه لوح تقدیر و 8 میلیون ریال به شهرام سلطانی نویسنده نمایش خداحافظ رفیق از اراک اختصاص یافت.

محمد قاسمی نویسنده نمایش روایتی تازه از سرزمینی کهن عنوان لقب نمایشنامه برتر را از آن خود کرد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 10 میلیون ریال را به عنوان جایزه دریافت کرد.

* موسیقی

جایزه مقام سوم موسیقی که شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 2 میلیون ریالی است به محمد قاسمی برای موسیقی نمایش روایتی تازه از قصه‌ای کهن تعلق گرفت.

موسیقی نمایش پاییز نگفته بود به عنوان موسیقی دوم انتخاب و لوح تقدیر و مبلغ نقدی 3 میلیون ریال به مسعود گشاور اهدا شد.

موسیقی نمایش خداحافظ رفیق به عنوان موسیقی اول انتخاب شد و محمد عرب و حمید ابراهیمی‌ حایز جایزه 4 میلیون ریالی به همراه دیپلم افتخار و تندیس جشنواره شدند.

* طراحی صحنه

حسین ذوالفقاری و فواد رابحی به خاطر طراحی صحنه نمایش جن ماهی‌های شط سرخ عنوان طراحی صحنه دوم را از آن خود کرده و لوح تقدیر و جایزه نقدی 3 میلیون ریالی را به عنوان جایزه دریافت کردند.

عنوان طراحی صحنه اول به همراه دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، جایزه نقدی 4 میلیون ریالی به محمد قاسمی برای طراحی صحنه نمایش خنک مثل صبح تعلق گرفت.

* بازیگر مرد تئاتر صحنه‌ای

در بخش انتخاب بازیگر مرد تئاتر صحنه‌ای از ایرج قوشچی برای بازی در نمایش ماه گرفتگی از ساری، امیر باقریان بازیگر تئاتر جن ماهی‌های شط سرخ از خرمشهر و فرهاد یزدانفر برای بازی در نمایش خون رقصه از آبادان با اهدای لوح تقدیر و 2 میلیون ریال تقدیر شد.

عنوان بازیگر سوم مرد تئاتر صحنه‌ای مشترکا به مهرداد علیپور بازیگر تئاتر پاییز نگفته بود از شهرستان شیراز و محمد قاسمی بازیگر نمایش خنک مثل صبح تعلق گرفت و لوح تقدیر و جایزه نقدی 4 میلیون ریالی را از آن خود کردند.

عنوان بازیگر دوم مرد تئاتر صحنه‌ای به مجتبی مرادی برای بازی در نمایش باز می‌گردم به خانه از هریسن تعلق گرفت و لوح تقدیر و جایزه 6 میلیون ریالی را دریافت کرد.

شهرام سلطانی بازیگر تئاتر خداحافظ رفیق از اراک به عنوان بازیگر مرد اول انتخاب شد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی 7 میلیون ریالی را به خود اختصاص داد.

* بازیگر زن تئاتر صحنه‌ای

در بخش انتخاب بازیگر زن تئاتر صحنه‌ای از فروزان جینی برای بازی در نمایش خنک مثل صبح‌ از ملایر با اهدای لوح تقدیر و 2 میلیون ریال تقدیر شد.

عنوان بازیگر سوم زن تئاتر صحنه‌ای مشترکا به ابتسام بغلانی بازیگر تئاتر خون رقصه از شهرستان آبادان و فریبا صادقیان بازیگر نمایش باز می‌گردم به خانه از هریسن تعلق گرفت و لوح تقدیر و جایزه نقدی 4 میلیون ریالی را از آن خود کردند.

عنوان بازیگر دوم مرد تئاتر صحنه‌ای به هاجر جان‌نژاد برای بازی در نمایش خون رقصه از آبادان تعلق گرفت و لوح تقدیر و جایزه 6 میلیون ریالی را دریافت کرد.

پری بارانی بازیگر تئاتر روایتی تازه از قصه‌ای کهن و خنک مثل صبح از شهرستان ملایر به عنوان بازیگر زن اول انتخاب شد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی 7 میلیون ریالی را به خود اختصاص داد.

* کارگردان تئاتر صحنه‌ای

عنوان کارگردان سوم به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی 6 میلیون ریالی مشترکا به علی اکبر عبدیان کارگردان تئاتر خیابانی پاییز نگفته بود از شیراز و فواد رابحی کارگردان نمایش جن ماهی‌های شط سرخ از خرمشهر اختصاص یافت.

عنوان کارگردان دوم به همراه لوح تقدیر و مبلغ 8 میلیون ریال به محمد قاسمی کارگردانان نمایش خنک مثل صبح از ملایر تعلق گرفت و پری بارانی کارگردان نمایش روایتی تازه از قصه‌ای کهن به عنوان کارگردان اول انتخاب شد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه 10 میلیون ریالی را از آن خود کرد.
انتهای پیام/72001/صا40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها