امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90444
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
«مهدی باقری» مسئول کمیته کودک و نوجوان بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

«مهدی باقری» مسئول کمیته کودک و نوجوان بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: امسال مسئولیت برگزاری کمیته کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن بر عهده کانون پرورش فکری کودک و نوجوان قرار گرفته که با توجه به نزدیکی و ارتباط خوب این کانون با کودکان، به طور حتم در جذب افراد موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

برگزاری 14 کارگاه قرآنی برای کودک و نوجوان

وی با اشاره به برگزاری 14 کارگاه فرهنگی، هنری و ادبی با مضامین قرآنی خاطر نشان کرد: آموزش کودکان به صورت غیر مستقیم اثربخش‌تر خواهد بود به طوری که اگر آنها را با یک اثر هنری یا داستان به سمت عمل به مضامین قرآنی سوق دهیم در آینده نتیجه بهتری خواهد داشت بنابراین ما سعی کردیم در بخش فرهنگی با قصه‌گویی، کتاب‌خوانی و داستان‌سرایی، موضوعات قرآنی را به زبان کودکانه مطرح کنیم.

باقری با بیان اینکه مفاهیم آیات الهی را در قالب‌های گوناگون توسط مربیان کارآزموده به کودکان القا می‌کنیم، تصریح کرد: در فضای نمایشگاه قرآن با برگزاری کارگاه‌های نقاشی با آبرنگ، مدادرنگی و گواش و همچنین ساختن کاردستی با سفال کودکان را با هنرهای مختلف قرآنی آشنا می‌کنیم.

تولید پویانمایی توسط کودکان در نمایشگاه قرآن

باقری با اشاره به تولید پویانمایی در نمایشگاه قرآن توسط کودکان، اظهار داشت: در نمایشگاه قرآن امسال کودکان می‌توانند با دوربین‌های موبایل یا دوربین‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، فیلم‌های انیمیشن (پویانمایی) 10 ثانیه‌ای تا یک دقیقه‌ای با موضوعات قرآنی بسازند و جایزه بگیرند.

مسئول کمیته کودک و نوجوان بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه در فضای بخش کودک و نوجوان سعی کردیم با به کارگیری رنگ‌های شاد جذابیت خاصی برای کودکان ایجاد کنیم، گفت: مسئولان نمایشگاه فضایی در حدود 800 متر مربع به بخش کودک و نوجوان اختصاص داده‌اند که حدود 500 متر از این فضا برای برگزاری کارگاه‌های هنری در نظر گرفته شده است.

میهمانان ویژه بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن

وی با اشاره به اینکه فرزندان بزرگ‌ترین هدیه الهی هستند، خاطر نشان کرد: فرزندان روح لطیفی دارند و به دلیل اثرپذیری در سنین کودکی، شایسته است که از همان دوران آنها را با مضامین قرآنی آشنا کنیم تا مفاهیم قرآنی در وجود آنها متجلی شود و در بزرگسالی نیز ترویج دهنده فرهنگ قرآنی باشند.

باقری از والدین خواست که فرزندانشان را به نمایشگاه بین‌المللی قرآن بیاورند و در این خصوص افزود: کودکان و نوجوانان میهمان‌های ویژه ما در نمایشگاه قرآن هستند که امیدواریم با برنامه‌هایی که در نظر گرفته‌ایم اوقاتی خوش برای آنها رقم بزنیم.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها