امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90449
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
«علی‌اکبر حنیفی» استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت برگزاری ...

«علی‌اکبر حنیفی» استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، اظهار داشت: نمایشگاه قرآن نماد اتحاد جامعه قرآنی و ابزاری برای به نمایش درآوردن دستاوردهای 33 ساله انقلاب اسلامی ایران در زمینه‌های قرآنی است به همین جهت برگزاری باشکوه این نمایشگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تفکیک بخش نمایشگاهی و فروشگاهی مهم‌ترین نقطه قوت نمایشگاه قرآن امسال است

وی، تدابیر مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن برای تفکیک بخش فروشگاهی و نمایشگاهی را ارج نهاد و گفت: در سال‌های گذشته بیشتر بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن به قصد خرید می‌آمدند و این امر باعث شلوغی کاذب و همچنین برهم زدن تمرکز متخصصان قرآنی می‌شد به طوری که بیشتر فعالان قرآنی نمی‌توانستند به خوبی از دستاوردها و محصولات قرآنی استفاده کنند به همین دلیل جداسازی این دو بخش را می‌توان یکی از مهم‌ترین نقاط قوت نمایشگاه قرآن سال جاری دانست.

حنیفی با بیان اینکه تفکیک بخش‌ها بر اساس محتوا می‌تواند نقش مؤثری در ارتقای فعالیت‌های قرآنی داشته باشد، ادامه داد: انسجام بخش‌های مرتبط و هماهنگی در فعالیت‌های قرآنی باعث می‌شود که متخصصان هر حوزه به راحتی نیازهای خود را در نمایشگاه قرآن برطرف ساخته و با دستاوردهای قرآنی آشنا شوند. 

مسئولان در انتخاب خادمان قرآنی دقت کنند

این استاد پیشکسوت قرآن با اشاره به انتخاب غیر اصولی خادمان قرآن، تصریح کرد: در سال‌های گذشته مسئولان در انتخاب خادمان قرآنی تبعیض قائل می‌شدند به طوری که گاهی شاهد تجلیل از افرادی که خدمات چندانی در حوزه قرآن نداشتند بودیم. امیدواریم در این دوره مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن به این امر توجه بیشتری داشته باشند تا دیگر چنین بی‌عدالتی‌هایی صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه مبنای تمامی فعالیت‌ها باید بر اساس شعار سال انجام پذیرد، افزود: نمایشگاه قرآن امسال باید تجلی شعار سال باشد که البته برگزیدن شعار «توسعه فرهنگ قرآنی با عزم ملی و مدیریت جهادی» برای نمایشگاه قرآن نشان‌دهنده اهتمام مسئولان برای تحقق این امر خطیر است.

حنیفی با اشاره به حدیثی درباره اهمیت جایگاه قرآنیان، بیان داشت: خداوند نوید داده به کسانی که با قرآن مأنوس هستند پاداشی می‌دهد که با اجر سایر افراد متفاوت است بنابراین جامعه قرآنی نباید خود را با سایر اقشار مقایسه کرده و از بی‌توجهی‌ برخی مسئولان گلایه‌مند باشند.

به گزارش فارس «علی‌اکبر حنیفی» سال گذشته به عنوان خادم قرآن توسط رئیس جمهور وقت در نمایشگاه قرآن تجلیل شد.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها