امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90494
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر غلامعلی حداد عادل در رابطه با رویکرد اجتماعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر غلامعلی حداد عادل در رابطه با رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: سازمان‌ها و نهادهای کشور نباید مسئولیت اجتماعی خود را در حوزه مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد را بر عهده یکدیگر واگذار و از این مسئولیت خود، شانه خالی کنند؛ چرا که موضوع مواد مخدر یک معضل اجتماعی است و همه دستگاه ها در مبارزه با آن به صورت مستقیم و غیرمستقیم نقش دارند.

وی با بیان اینکه پدیده اعتیاد و گرفتاری به مواد مخدر مشکلی نیست که کاهش آسیبهای اجتماعی ناشی از آن فقط از عهده یک سازمان برآید، تاکید کرد: نیروهای مردمی بیشترین ظرفیت مبارزه با مواد مخدر هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه نیروهای مردمی از لحاظ فرهنگی و توان مالی موثرترین و بهترین ظرفیت در زمینه مبارزه با مواد مخدر هستند، بیان داشت: سازمان های مردم نهادی  که در طول دو دهه اخیر برای کمک به مبارزه با مواد مخدر تشکیل شده اند؛ جلوه ای از حضور مردم در میدان عمل هستند که فعالیت آنها نتایج موفقی به همراه داشته است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر به این جمع بندی برسند که  در رابطه با مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد، خلاء قانونی وجود دارد یا باید قانونی جدید وضع شود، مجلس آماده همکاری است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری نقش آموزش را در مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در جامعه اساسی دانست و خاطر نشان کرد: رسانه ها و آموزش و پرورش باید با ارائه آموزش و فرهنگ سازی، هشدارهای لازم  را در زمینه مواد مخدر و راهکارهای مبارزه با آن همچنین پیشگیری از اعتیاد ارائه دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها