امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90501
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 53
آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بیانات مقام معظم ...

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مورد شریعت اسلامی گفت: ما با دو برداشت انحرافی از شریعت اسلامی مواجه هستیم.

وی برداشت تکفیرگرایان و برداشت‌های التقاطی از سوی سکولارها را دو جریان انحرافی در زمینه تبیین شریعت اسلامی برشمرد و بیان کرد: لزوم بیان حقیقت جایگاه مردم در مجموعه اندیشه اسلامی و ممانعت از ترویج برداشت‌های انحرافی از خط امام رهبر معظم انقلاب را بر آن داشت تا برای تبیین مفهوم مردم‌سالاری دینی از عبارت شریعت اسلامی استفاده کند.

آیت‌الله کعبی به‌کارگیری این عبارت را نشان‌دهنده جایگاه مردم در نظام اسلامی و اتکای حکومت به طور توأمان به رأی مردم و قوانین اسلامی عنوان کرد و گفت: هر دوی اینها نشان می‌دهد که اجرای قوانین اسلامی و رأی مردم در نظام اسلامی از متن شریعت اسلامی برخواسته است.

وی با اشاره به اینکه بعضی تحت عنوان دفاع از شریعت اسلامی نقشی برای مردم قائل نیستند اظهار کرد: این عده نظام سیاسی اسلام را تک‌ساحتی می‌دانند و گروه دیگری نیز در مقابل، می‌خواهند حاکمیت اسلامی را مطابق با ایده ژان ژاک روسو تبیین کنند و قائل به تمدن اسلامی نیستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه امام راحل با کسی تعارف نداشت، گفت: اگر انتخابات از منظومه شریعت اسلامی برگرفته نمی‌شد، امام آن را بر نمی‌تابید.

وی با تأکید مجدد بر اینکه نقش مردم در جمهوری اسلامی از متن فقه برخاسته است اضافه کرد: فصل حقوقی مستقلی به نام امت در کنار امامت مطرح است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها