امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90503
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۷
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد‌حسن نکویی مهر صبح امروز در همایش روز ملی اصناف که با حضور روسای اتاق اصناف کشور و وزیر صنعت، معدن و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد‌حسن نکویی مهر صبح امروز در همایش روز ملی اصناف که با حضور روسای اتاق اصناف کشور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن همایش کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: مجموعه اصناف و دولت باید به فعالیت‌های توسعه‌ای اصناف توجه کنند. اصناف هم باید زیرمجموعه خود را ارتقا دهند و هم در حوزه پیشرفت و توسعه کشور گام‌های بزرگی بردارند.

نکویی مهر با اشاره به ظرفیت‌ اصناف کشور گفت: 8 هزار تشکل صنفی ظرفیت بسیار بزرگی است که اصلاح فضای کسب و کار و رونق صنفی موثرند.

رئیس امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت ثبات را یکی از عواملی دانست که می‌تواند در سیاست‌گذاری حوزه اصناف بسیار تاثیر‌گذار باشد و به این نکته اشاره کرد که برگزاری انتخابات 400 اتاق اصناف در یک ماه گذشته برای 4 سال می‌تواند به ثبات سیاست‌های اصناف کمک کند.

وی به موانع محقق شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: نبود راهبرد برنامه‌ریزی مدون توسعه‌ای برای اصناف، معطوف نبودن قوانین و مقررات کشور، نبود یا کمبود سازماندهی مناسب برای فعالیت‌های توسعه و پیشرفت اقتصاد اصناف را می‌توان از جمله مشکلات برای پیشبرد اهداف در اقتصاد مقاومتی برشمرد.

به گفته نکویی‌مهر علی‌رغم ظرفیت‌های بالای 8 هزار و 700 تشکل صنفی مهم کشور عمده فعالیت این تشکل‌ها به فعالیت‌های روزمره معطوف شده است، باید تغییر کند، چرا که بیش از 3 میلیون واحد صنفی بیش از 6 میلیون شغل و 17 درصد تولید ناخالص داخلی در رشته‌های تولیدی و توزیعی و خدماتی مشغول به کارند و با توجه به گستردگی اصناف باید بتوان نقش آنها را بازآفرینی کرد، تا اصناف جایگاه خودشان را به دست آورند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها