امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90515
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۶
تعداد بازدید: 56
 آیت‌الله قرهی در کتاب "دو گوهر بهشتی" با استناد به آیات، روایات و فرموده‌های اولیای الهی به بررسی وظایف انسان در برابر پدر و مادر ...

 آیت‌الله قرهی در کتاب "دو گوهر بهشتی" با استناد به آیات، روایات و فرموده‌های اولیای الهی به بررسی وظایف انسان در برابر پدر و مادر می‌پردازند. ایشان در این کتاب ماجرای یک "شهید جهنمی" را شرح می‌دهند.

به گزارش پیروان موعود، آیت‌الله روح‌الله قرهی، از اساتید اخلاق در کتاب ارزشمند "دو گوهر بهشتی" با استناد به آیات، روایات و گفته‌های اولیای الهی به بررسی وظایف انسان نسبت به پدر و مادر می‌پردازد. ایشان در بخشی از این کتاب به شرح ماجرای شهادت رزمنده‌ای می‌پردازند که بعد از شهادت به جهنم رفت!

ایشان در کتاب "دو گوهر بهشتی" می‌فرمایند: «در روایت شریفی است که پیامبر عظیم الشان، حضرت مصطفی ( صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند: حضرت موسی کلیم الله (علیه السلام) به ذوالجلال و الاکرام، حضرت حق عرضه داشتند: خدایا! دوست من که شهید شد، الان چه حالی دارد؟

ذوالجلال و الاکرام خطاب فرمود: او در جهنم است!

موسی‌ بن عمران (ع)، آن پیامبر عظیم الشان تعجب کردند، عرضه داشتند: پروردگارا! مگر وعده نکردی که شهید به بهشت می‌رود؟!

ذوالجلال و الاکرام فرمودند: همین گونه هست که می گویی و این وعده من است اما موسی! این دوست تو اصرارداشت به آزردن پدر و مادر و من عمل کسی را که بر پدر و مادر خود ستم کند، قبول نمی‌کنم ولو شهادت!».

آیت‌الله قرهی در ادامه به نقل یکی از خاطراتشان از آیت‌الله بهاء‌الدینی (ره) می‌پردازند و می‌فرمایند:«زمانی من در محضر آیت‌الله بهاء‌الدینی (ره) بودم، عده‌ای آمدند و گفتند: فلانی (یکی از شهدای بزرگوار قم) شهید شده، ایشان فرمودند: داداش او چه؟ گفتند: نه، فرمودند: خدا را شکر!

ما تصور کردیم حتما ایشان به خاطر قوت قلب پدر و مادر این مطلب را بیان کردند اما بعدها آقا فرمودند: "پدر و مادر فلانی، از او راضی نیستند، من می‌ترسیدم بیهوده از دنیا برود و فقط اسمش بهجای شهدا باشد اما فعلش نباشد." خیلی عجیب است! عزیزان! شوخی نگیریم»

خادم الشهدا

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها