امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90521
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۴
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،یک مسئول بلندپایه کمیسیون انتخابات امروز یکشنبه به خبرگزاری الشرق الاوسط مصر گفت: نتایج اولیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،یک مسئول بلندپایه کمیسیون انتخابات امروز یکشنبه به خبرگزاری الشرق الاوسط مصر گفت: نتایج اولیه غیررسمی حاکی است که هفتاد و هفت درصد آرای انتخابات متعلق به محمد ولد عبدالعزیز،ژنرال سابق از بین چهار نامزد شرکت کننده در انتخابات است.

این در حالی است که شمارش آرا ادامه دارد و «بیرام ولد اعبیدی»، نامزد حقوقدادن پس از ولد عبدالعزیز بیشترین آرا را به دست آورده است.

این مسئول کمیته انتخابات موریتانی میزان مشارکت مردمی را پنجاه و پنج درصد اعلام و تاکید کرد که شمارش آرا تا یکشنبه شب ادامه دارد.

مخالفان رئیس جمهور موریتانی که در قالب ائتلاف مجمع ملی دموکراسی و وحدت با هم متحد شده اند به حکومت دیکتاتوری عبدالعزیز معترض هستند و انتخابات را نمایشی مضحک توصیف کرده و آن را تحریم کرده‌اند.

ولد عبدالعزیز 57 ساله در اگوست 2008 با کودتا به قدرت رسید و سال 2009 به مدت پنج سال به عنوان رئیس جمهور موریتانی انتخاب شد.

ولد عبدالعزیز متحد اصلی غرب در مبارزه تروریسم در آفریقا به شمار می رود و توانسته در طول سال‌های اخیر از مرزهای مشترک کشورش با مالی و الجزایر که با خطرات واقعی تروریسم و افراطگرایی روبرو بوده است، محافظت کند.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها