امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90528
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۴
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاهور جنگی» رئیس اطلاعات و امنیت منطقه کردستان عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی NRT گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لاهور جنگی» رئیس اطلاعات و امنیت منطقه کردستان عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی NRT گفت: نزدیک به 400 جوان کُرد از کردستان عراق به سوریه رفته و بە داعش پیوستەاند و در حال حاضر شماری از آنها به موصل آمده و سرپرستی گروه‌های مسلح را بر عهده دارند.

به گزارش «کردپرس»، بعد از تصرف موصل، تکریت و مناطق اطراف کرکوک و مناطق سنی نشین هم مرز با  کردستان عراق از سوی نیروهای داعش، در چندین منطقه در «گرمیان» جنگ میان نیروهای کُرد و افراد مسلح داعش در جریان است.

ناحیه جلولا شاهد بیشترین درگیری نیروهای پیشمرگ و نیروهای امنیتی با افراد مسلح و گروه های افراطی بوده است.

در حال حاضر نیروهای پیشمرگ در این منطقه مستقر شده و درگیری ها همچنان ادامه دارند و افراد مسلح داعش در تلاشند تا کنترل این منطقه و دیالی را در دست بگیرند.

مسئول سرویس امنیت کردستان که در حال حاضر سرپرستی نیروهای «ضد ترور» را بر عهده دارد و در این منطقه با افراد مسلح داعش درگیر شده، اعلام کرد: «اطلاعات کاملی درباره افراد مسلح داعش و حتی رهبران آنها را در دست داریم.»

لاهور جنگی تصریح کرد کە شماری از افراد مسلح داعش را به اسارت گرفته اند اما به تعداد دقیق آنها اشاره ای نکرد.

در تاریخ 10 ژوئن افراد مسلح داعش توانستند شهرهای موصل، تکریت و مناطق سنی نشین همسایه کردستان عراق در نزدیکی مرزهای سوریه تا استان دیالی در غرب عراق را تصرف کنند و نیروهای خود را در این مناطق مستقر کنند.

اطلاعات رسیده حاکی از آن است که رویارویی‌های نیروهای کُرد و افراد مسلح داعش بیشتر در مناطق گرمیان و استان دیاله بوده است.

بلال سلیمان، عضو سابق پارلمان کردستان عراق درباره این درگیریها اعلام کرد: جنگ ها در ناحیه سعدیه و جلولا به صورت پراکنده ادامه دارد.
انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها