امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90534
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۴
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، رهبر جناح مخالف در مجلس ملی پاکستان ضمن انتقاد از سیاست‌های اعمال خشونت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، رهبر جناح مخالف در مجلس ملی پاکستان ضمن انتقاد از سیاست‌های اعمال خشونت دولت فعلی توصیه کرده مانند سیاستمداران پیشین خود از سیاست  آشتی سیاسی پیروی کند.

اکسپرس تریبون امروز در گزارشی به نقل از «سید خورشید شاه» رهبر اپوزیسیون در مجلس ملی آورده است: دولت وقت پاکستان، باید مانند سیاستمداران پیشین خود از سیاست  آشتی سیاسی پیروی کند و اعمال خشونت به نفع دموکراسی نیست.

وی گفت: اگر نیروهای دموکرات از هنجارها و سنت‌های دموکراتیک پیروی نکنند در مقابل ملت گناهکار خواهند بود.

وی افزود: هیچ رابطه‌ای بین دموکراسی و دیکتاتوری وجود ندارد و مخلوط کردن این 2 با هم بسیار خطرناک خواهد بود.

سید خورشید شاه همچنین اظهار داشت: سیاست مصالحه در دموکراسی که توسط «بی نظیر بوتو» و «حزب مردم پاکستان» معرفی شد، سیاستی برای حصول اطمینان از انتقال دموکراتیک قدرت در تاریخ پاکستان بود.

خورشید شاه همچنین گفت: برخی افراد از سیستم کنونی انتقاد کرده و می‌خواهند یک سیستم جدید مدیریت سیاسی ارائه دهند اما این امر بدون قدم برداشتن در راه قانون ممکن نیست.

به گفته وی، اکنون مردم تفاوت بین مزایای دموکراسی و شکست‌های دیکتاتوری را درک کرده و فریب نمی‌خورند.

خورشیدشاه گفت: بی نظیر بوتو نقش مهمی در تحکیم دموکراسی، رعایت قانون اساسی و تقویت مجلس داشته و نخست وزیر فعلی نیز باید از دستاوردهای وی استفاده نماید.

عملیات‌های اخیر ارتش پاکستان در مناطق قبایلی این کشور، کشته شدن شمار زیادی از شبه نظامیان، آواره شدن مردم این مناطق و همچنین سرکوب مخالفین دولت به خصوص در حمله چند روز پیش پلیس این کشور به تعدادی از طرفداران حزب «تحریک عوامی» و کشته و مجروح کردن آنها، انتقاد برخی احزاب مخالف دولت را به همراه داشته است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها