امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90537
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۴
تعداد بازدید: 135
 به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «رادیوی ملی آمریکا»، «اولی هینونن»، معاون اسبق دبیرکل آژانس بین المللی هسته‌ای در ...

 به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «رادیوی ملی آمریکا»، «اولی هینونن»، معاون اسبق دبیرکل آژانس بین المللی هسته‌ای در سخنانی راجع به آخرین دور از مذاکرات اتمی با گروه 1+ 5 گفت:«تصور می‌کنم این روند به دقیقه آخر کشیده خواهد شد. این مذاکرات عرصه چانه زنی سخت برای طرف‌های درگیر است که خواهان گرفتن حداکثر نتیجه هستند.»

هینونن در ادامه اظهار داشت:« هم کنار گذاشتن تحریم‌ها و هم کنار گذاشتن غنی سازی مشکل است بنابراین طولانی شدن مذاکرات امری بدیهی است. مذاکرات به‌دلیل پرداخته شدن به تصمیم‌گیری بابت میزان غنی سازی و لغو تحریم‌های بین‌المللی به مرحله عمیق‌تری وارد می‌شوند.»

«پیتر کینیون»، تحلیلگر آمریکایی نیز در این زمینه می‌گوید:« همانطور که پیش‌بینی می‌شد مذاکرات در مسیر میزان غنی سازی اورانیوم از سوی ایران پیش رفت. این فرآیند به عوامل زیادی بستگی دارد. این‌که ایران چند سانتریفیوژ دارد و چقدر ذخایر غنی سازی اورانیوم می‌تواند در اختیار ایران باشد.»

این تلحلیلگر آمریکایی در ادامه افزود: «هرچند که طرفین این مسئله به دلایل مختلف خواهان دوری از طولانی شدن مذاکرات هستند اما امکان تداوم آن حتی تا 6 ماه نیز می‌رود. این مذاکرات تا تاریخ 29 تیر به برسی جنبه‌های مختلف این مسئله خواهد پرداخت.»

«علی واعظ»، تحلیلگر ایرانی نیز پیش بینی کرد که بحران موجود در پرونده هسته‌ای ایران به سوی بهبودی پیش خواهد رفت به ویژه این‌که طرف‌های اصلی این ماجرا (ایران و آمریکا) مایل به همکاری علیه نبرد با افراط گرایی در منطقه هستند.»
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها