امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90539
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۴
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در یک کنفرانس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در یک کنفرانس خبری در کابل اظهار داشت: تنها 15 درصد نتایج انتخابات افغانستان تاکنون وارد سیستم این کمیسیون نشده و 85 درصد نتایج وارد سیستم شده است. 

نور تصریح کرد: از 23 هزار و 244 محل، آرای 19 هزار و 768 محل ارزیابی شده که در آینده نزدیک ارزیابی و جمع بندی آن نیز تکمیل خواهد شد.  

به گفته وی، این ارزیابی و جمع‌بندی در حضور ناظران ملی و بین‌المللی بصورت شفاف و با معیارهای انتخاباتی و قانونی صورت گرفته و این روند ادامه خواهد یافت.

وی در مورد میانجیگری سازمان ملل در انتخابات افغانستان گفت: انتخابات ریاست جمهوری روندی بوده که از سوی افغان‎ها مدیریت شده و این مدیریت ادامه خواهد داشت؛ سازمان ملل می‎تواند نقش ناظر و یا شاهد را در این میان ایفا کند.

این در حالی است که تیم «اصلاحات و همگرایی» به رهبری «عبدالله عبدالله»، چند روز قبل ضمن به تعلیق در آوردن رابطه این تیم با کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، خواستار توقف فوری شمارش آرا شده بود.

از 2 روز پیش تاکنون طرفداران این تیم، در شهر کابل و نقاط مختلف افغانستان به خیابان‌ها آمده خواستار محاکمه افراد متقلب در روند برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها