امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90547
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۴
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز یکشنبه با وزیر امور خارجه نیوزیلند که در حال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز یکشنبه با وزیر امور خارجه نیوزیلند که در حال دیدار از جمهوری اسلامی ایران است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

روابط دوجانبه، آخرین تحولات گفت‌وگوهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 و مسائل مهم منطقه از جمله موضوعات مورد تبادل نظر وزرای خارجه دو کشور در این دیدار بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط سنتی دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی بر اهمیت راه‌های گسترش همکاری‌های فیمابین تأکید و ظرفیت موجود در حوزه همکاری‌های اقتصادی را مهم و تقویت تعاملات اقتصادی به ویژه در بخش خصوصی برای فعال‌تر شدن همکاری‌ها در این بخش را زمینه ساز گسترش و بهره‌برداری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های موجود در روابط اقتصادی و تجاری دو کشور دانست.

ظریف با مرور بر آخرین تحولات گفت‌وگوهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5، وضعیت موجود در پایان دور پنجم گفت‌وگوها را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از حمایت دولت نیوزیلند از گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 در موضوع هسته‌ای تشکر کرد.

مک کالی وزیر امور خارجه نیوزیلند نیز در این دیدار با اشاره به مناسبات فیمابین و ابراز امیدواری نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف، موفقیت گفت‌وگوهای جاری بین جمهوری اسلامی ایران و گروه کشورهای 1+5 در موضوع هسته‌ای و حصول به نتیجه نهایی را برای نیوزیلند و تمام کشورها و جهان مهم ارزیابی کرد.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و نیوزیلند همچنین در این دیدار آخرین تحولات صحنه عراق را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها