امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9055
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۰
تعداد بازدید: 281
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدباقر قالیباف شهردار تهران در مراسم قدردانی از دست‌اندرکاران پروژه بزرگراه امام علی که با حضور معاونین، مدیران و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدباقر قالیباف شهردار تهران در مراسم قدردانی از دست‌اندرکاران پروژه بزرگراه امام علی که با حضور معاونین، مدیران و شهرداران برخی از مناطق تهران برگزار شد، با اشاره به ایام ماه رجب اظهارداشت: این اعیاد را به همه هموطنان و شهروندان تهرانی تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به فرا رسیدن 13 رجب، سالروز ولادت امیرالمومنین علی(ع) گفت: پروژه امام علی با همکاری همسنگران و همرزمان خودم و شما کارگران، مهندسین و تکنسین‌ها اجرا شد.

وی تصریح کرد: حدود 20 ماه و اندی پیش همه دست در دست هم دادیم و قرار گذاشتیم که در روز 13 رجب ، روز مولود کعبه، این پروژه را افتتاح کنیم و آن را در اختیار ملت ایران و شهروندان ولایت مدار تهرانی قرار دهیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: شاید آنروز هیچ کس تصو نمی‌کرد که چنین پروژه‌ای در چنین زمانی به بهره‌برداری برسد اما با روحیه جهادی توانستیم این پروژه عظیم را اجرا و به بهره‌برداری کامل برسانیم.

شهردار تهران ادامه داد: این کم لطفی است که عنوان کنیم که مدیران، مهندسین، کارگران ، فقط برای پول قدم به اجرای این پروژه گذاشته‌اند چرا که همه برای شرف انسانی کار و خدمت پا در این عرصه گذاشتند.

قالیباف ادامه داد: پروژه امام‌علی بر مبنای فرهنگ جهادی آغاز شد چراکه قریب به 40 سال بود که این پروژه به زمین مانده بود و هیچ مدیری جرأت نمی‌کرد این پروژه را اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه در مسیر پروژه امام علی بیش از 7 هزار معارض ملکی رفع شد، گفت: این کار بسیار بزرگی بود و این درحالی بود که در این پروژه با معارضات تاسیساتی بسیاری نیز روبرو بودیم.

شهردار تهران اضافه کرد: فرهنگ جهادی دارای ویژگی های متعددی است و یکی از ویژگی‌های فرهنگی جهادی این است که هیچ موقع کارگر را به عنوان روز مزدگیر حساب نمی‌کنند و او را مجاهد، خدمتگذار می‌شناسند.

وی در این مراسم به شهادت 2 مهندس در پروژه امام علی اشاره کرد و گفت: این دو مهندس(محمد چمن‌لاله ، محمد ابیانه) جان خود را برای خدمت به مردم از دست دادند.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان نمی‌توان زحمات کارگرانی که در این پروژه شبانه روز حضور داشته‌اند را با پول جبران کرد.

شهردار تهران بیان داشت: روحیه جهادی و خدمتگذاری باعث پیشرفت در پروژه امام علی شد و این درحالی بود که بنده هر زمانی که برای بازدید به این پروژه می‌امدم شاهد بودم که جوانان با عشق مشغول به فعالیت بودند.

قالیباف افزود: فرهنگ جهادی یعنی خدمت به مردم، حفظ کرامت انسانها، سرعت در کار، دقت در کار، عقلانیت و خرد جمعی، بها دادن به علم و دانش، ارج نهادن به پیشکسوتان، صبر و مقاومت است.

شهردار تهران تصریح کرد: فرهنگ جهادی و روحیه کار یعنی تسلیم نشدن در برابر فشارها و سختی‌ها یعنی مقاومت و از خود گذشتن است و فرهنگ جهانی یعنی دوری از اختلاف، تنش و کارکردن در فضای صمیمی است.

قالیباف تاکید کرد: شهرداری تهران توانست یک کاری که حدود 40 سال به زمین مانده بود را در طول 22 ماه به نتیجه برساند و این امر جز توجه به فرهنگ جهادی محقق نمی‌شد.

وی تنها راه پیشرفت کشور را توجه به فرهنگ جهادی دانست و گفت: در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری مردم و جوامع شهری نیازمند به این فرهنگ هستند و باید دست در دست هم از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

قالیباف افزود: همه گروه‌ها در تهران چه مخالفین و چه موافقین شهرداری این اتفاق نظر را دارند که تهران در مسییر پیشرفت و عدالت قرار گرفته است و خوشبختانه مردم با اعتماد به مجموعه شهری نگاه می‌کنند.

قالیباف خطاب به کارگردان در مراسم گفت: بنده دست تک تک شما را می‌بوسم و برای همه شما آرزوی موفقیت وسربلندی دارم.

وی در ادامه از تمامی شهروندان در منطقه 8 ، 7 ، 13 ، 14 ، 15 ، 16 ، و 20 که در اجرای این پروژه اذیت شده بودند عذرخواهی و حلالیت طلبید.

به گزارش فارس در ابتدای این مراسم مازیار حسینی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در پورژه امام علی گفت: زمانی که می‌خواستیم پروژه امام علی را آغاز کنیم با حجم بسیار بالایی از معارضات ملکی و تاسیساتی روبرو بودیم و این در حالی بود که همزمان با تخریب معارضات ملکی، کار عملیاتی انجام می‌شد.

حسینی بیان داشت: بخش عمده‌ای از عملیات احداث تقاطع‌های اصلی و فرعی که تعداد آن به 25 تقاطع (11 تقاطع اصلی و 14 تقاطع فرعی) و 56 پل می‌رسد که به عنوان اولویت نخست پروژه مدنظر قرار گرفت.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران بیان داشت: در این پروژه 7 میلیون متر مکعب خاک‌برداری شد که در برخی از جاها 2 برابر خاکبرداری انجام شد و این درحالی بود که هیچوقت از کیفیت پروژه نکاستیم.

حسینی افزود: یکی از مشکلات دیگر اجرای پروژه بحث معارضات تاسیساتی بود که حدود 420 کیلومتر معارضات تاسیساتی داشتیم که باید رفع و جایگزین می‌شدند و در همین راستا 44 پست برق و گاز ساخته شد.

وی افزود: صمیمانه بابت تمامی مشکلات از شهروندان و مردمی که در این مدت اذیت شدند عذرخواهی می‌کنم.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: یکی دیگر از کارهای صورت گرفته در این مجموعه استفاده 250 هزار تن آسفالت در دو ماهه گذشته در خطوط تندرو بوده است ضمن اینکه 70 هزار تن آسفالت نیز در مسیر تندروها استفاده شده است.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون 40 کیلومتر عملیات روشنایی مسیر پروژه به اتمام رسیده است ضمن اینکه 370 کیلومتر خط کشی در مسیر پروژه انجام شده است.

حسینی ادامه داد: دانش و تخصص و قرار گرفتن آن در کنار یک مدیر جهادی(قالیباف) باعث اجرا و پیشرفت این پروژه گردید چراکه شهردار تهران از آنگونه مدیران نیست که پشت میز خود بنشیند و کار را دنبال کند.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران افزود: اجرای پروژه‌های مختلف از جمله دریاچه چیتگر، امام علی، نیایش، آزادگان و ... تنها و تنها با روحیه جهادی امکان‌پذیر بود.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از تعدادی از مدیران و معاونین و همچنین پیمانکاران شهرداری تقدیر شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها