امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90554
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست عمومی امروز (یکشنبه) توافق کردند در این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست عمومی امروز (یکشنبه) توافق کردند در این مجلس نظرات تنش‎زای انتخاباتی که سبب بروز تنش و جنجال بین اعضای مجلس شود را ارائه نکنند.

«فضل‎الهادی مسلمیار» رئیس این مجلس با اشاره به تنش‎های به وجود آمده در پارلمان این کشور به دلیل جانبداری برخی اعضا از یک کاندیدای مشخص ریاست جمهوری، اعلام کرد: با توافق اعضای مجلس سنا سخنان تنش‎زای انتخاباتی در این مجلس بیان نخواهد شد.

وی افزود: شرایط افغانستان طوری است که باید تمام مسائل در شورای ملی این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در برخی موارد آن باید تصمیم گرفته شود که بدون وحدت اعضای این مجلس ناممکن است.

به گفته وی، هر عضو مجلس سنای افغانستان در یک تیم مشخص انتخاباتی نقش دارد اما این نقش آنها در کار مجلس نباید تأثیرگذار بوده و روند اجلاس عمومی را مختل کند.

** استقبال از تأخیر در اعلام نتایج مقدماتی

با توجه به این تصمیم مجلس سنای افغانستان، برخی اعضای این مجلس از تأخیر اعلام نتایج دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور استقبال کرده و مداخله سازمان ملل متحد در انتخابات این کشور را خواستار شدند.

«میرحمدالله منیب» عضو مجلس سنای افغانستان با استقبال از مداخله سازمان ملل متحد در انتخابات این کشور اظهار داشت: سازمان ملل باید نظارت دقیقی را بر انتخابات افغانستان داشته باشد.

منیب افزود: کمیسیون‎های انتخاباتی باید آرای پاک و ناپاک را از همدیگر جدا کرده و نگذارد شفافیت دور دوم انتخابات ریاست جمهوری زیر سوال رود.

** رد اتهام پاکستان به رئیس امنیت ملی افغانستان

با این حال، «نثاراحمد حارس» عضو دیگر مجلس سنای افغانستان با اشاره به متهم شدن رئیس امنیت ملی این کشور در حمله به فرودگاه «کراچی» از سوی پاکستان، این ادعا را مردود شمرد.

حارس افزود: پاکستان منشأ تروریسم در افغانستان و جهان است و اکنون تروریست‌های دست پرورده آنها در خاک این کشور حملات تروریستی انجام می‎دهند که ناشی از ضعف کنترل آنها توسط سازمان اطلاعاتی پاکستان (آی اس آی) است.

این عضو مجلس سنای افغانستان تأکید کرد: پاکستان می‎خواهد این نوع حملات را برای مقامات این کشور توجیه کند، در حالی که مقامات آن کشور همواره از تروریست‌ها حمایت کرده‎اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار