امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90558
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان امروز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان امروز دریک نشست خبری در کابل، اظهار داشت: تا ساعت 12 چهارشنبه شب هفته جاری روند رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی در دفاتر ولایتی این کمیسیون به پایان می‎رسد.

وی افزود: در بسیاری از ولایت‎های افغانستان اکنون روند رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی رو به پایان بوده و ممکن است زودتر از فرا رسیدن آخرین مهلت شکایات، به پایان رسد.

محسنی در ادامه تأکید کرد: پس از پایان روند رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی، کاندیداهای ریاست جمهوری 72 ساعت فرصت خواهند داشت تا از این فرصت برای درج اعتراض (درخواست استیناف) نسبت به حکم و تصمیم ابتدایی دفاتر ولایتی این کمیسیون استفاده کنند.

وی افزود: بر مبنای قانون، کاندیداهای ریاست جمهوری در صورت اعتراض نسبت به حکم و تصمیمات ابتدایی دفاتر ولایتی، درخواست استیناف خود را در دفاتر مرکزی این کمیسیون با استفاده از ظرفیت زمانی معین شده (72 ساعت پس از پایان روند رسیدگی به شکایات) درج و ثبت می‌کنند.

** ثبت 3 مورد شکایت در ارتباط با «امرخیل»

محسنی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: در مورد امرخیل رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات 3 شکایت به ثبت رسیده است.

وی افزود: در یک مورد تیم «اصلاحات و همگرایی» شکایت کرده که امرخیل تصمیم به انتقال لوازم انتخاباتی و استفاده از آن به نفع کاندیدای مشخصی را داشته است.

به گفته وی، در دومین مورد شخص امرخیل شاکی است که پلیس کابل با وارد کردن اتهام تقلب به وی مانع از انتقال لوازم به «منطقه سروبی» شده است.

سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی افغانستان با اشاره به سومین مورد شکایت گفت: مردم «منطقه سروبی» نیز شکایت کرده‌ که ایراد اتهام به امرخیل موجب محرومیت برخی از شهروندان این منطقه از حق رأی‌ شده است.

** تداوم کار کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی در سایه قانون

محسنی در ارتباط با اظهار بی‎اعتمادی «عبدالله» نسبت به عملکرد کمیسیون‎های انتخاباتی اظهار داشت: داوری در مورد تصمیم‌های این کمیسیون پیش از ابلاغ آن توجیه‎پذیر نیست.

وی افزود: کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی در سایه  قانون به کار خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار