امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90562
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، «حمد بن عیسی» شاه بحرین امروز شنبه در فرمانی پایان دوره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، «حمد بن عیسی» شاه بحرین امروز شنبه در فرمانی پایان دوره چهارساله سوم دو مجلس شورا و نمایندگان را اعلام کرد.

در این دستور آمده است که پایان این دو مجلس (پارلمان و شورا) روز 26 ژوئن پنجشنبه آینده خواهد بود.

مجلس نمایندگان بحرین همان مجلس «جمعیت ملی بحرین» و همان هیئت قانونگذاری اصلی در این کشور است که 40 کرسی دارد و در انتخابات سراسری نمایندگان آن انتخاب می‌شوند.

این هیئت سال 2002 تاسیس شد.

در کنار این مجلس، مجلس شورا که 40 کرسی دارد و اعضای ان را شاه بحرین مستقیما منصوب می‌کند وجود دارد که وظیفه آن مشورتی است

آخرین انتخابات پارلمانی بحرین سال 2010 برگزار شده بود اما مخالفان در بحرین اعلام کرده‌اند که تا زمانیکه انتخابات منعکس کنده اراده مردم نباشد و به تشکیل دستگاه قضایی مستقل منجر نشود، در آن شرکت نخواهند کرد.

در روزهای اخیر اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه ممکن است این دوره پارلمان و مجلس شورا تمدید شود اما سرانجام شاه بحرین پایان دوره سوم پارلمان را اعلام کرد و قرار است انتخابات پارلمانی جدید در موعد مقرر برگزار شود.
این فرمان شاه بحرین که بیش از سه سال است با نارضایتی عمومی مردم روبه‌روست و مخالفان خواهان اصلاحات فراگیر در این کشور هستند، سه هفته پس از تأکید مخالفان و معارضان بحرینی بر تحریم انتخابات آتی پارلمان صادر شد.
سه هفته پیش، شنبه 31 می، جمعیت معارضان بحرین اعلام کرد تا زمانیکه انتخابات منعکس‌کننده اراده مردم نباشد، مخالفان در آن شرکت نخواهند کرد.
در بیانیه‌ای که معارضان بحرین در مقر جمیعت وفاق ملی صادر کردند، اعلام کردند که احزاب ملی معارض در بحرین، تحریم انتخابات آتی پارلمانی را تا زمانیکه راهکار سیاسی فراگیری نباشد، اعلام می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها