امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90567
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا می‌گوید «جان کری» وزیر خارجه این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا می‌گوید «جان کری» وزیر خارجه این کشور در هفته جاری در مورد اختلال احتمالی در بازارهای نفت در پی بروز درگیری در عراق، با مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت‌وگو می‌کند.

آقای کری این هفته برای بحث در مورد اوضاع عراق و شرکت در نشست وزیران خارجه ائتلاف ناتو، تور خاورمیانه و اروپای خود را آغاز کرده است. اردن، مصر، فرانسه و بلژیک کشورهایی است که این هفته از وزیر خارجه آمریکا میزبانی می‌کنند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا که وی را در این سفر همراهی می‌کند، در مورد احتمال بررسی بروز اختلال در صادرات نفت، به خبرنگاران گفته است: «تصور می‌کنم این موضوع از موارد مورد بحث باشد.»

به گفته وی، در این دیدارها در مورد «اثر وضعیت عراق بر بازارهای جهانی نفت» گفت‌وگو خواهد شد. وزیر خارجه آمریکا علاوه بر مقامات کشورهای میزبان، در اروپا با چند تن از مقامات کشورهای عربی نیز دیدار خواهد کرد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار