امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90604
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضاییه، امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: وظیفه نظارتی بر اساس قانون به دستگاه ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام رئیسی معاون اول قوه قضاییه، امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: وظیفه نظارتی بر اساس قانون به دستگاه قضایی سپرده شده که به وسیله سازمان بازرسی و به شکلی در دیوان عالی کشور جلوه دارد.

وی افزود: ضمانت اجرای قانون علاوه بر اینکه در خود دستگاه‌های اجرایی وجود دارد در دستگاه قضایی کشور هم وجود دارد و لذا رسیدگی به تخلفات کارکان دولت در دستگاه قضایی کشور انجام می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که درخواست مردم از قوه قضاییه چیست گفت: درخواست مردم از قوه قضاییه این است که ملجاء و پناهگاه مردم باشد تا هر کس هرجایی مورد ظلم قرار گرفت بتواند به آن دستگاه پناه بیاورد و حقش را بتواند بازستاند.

وی افزود: این خواست و احساس مردم است تا دستگاه قضایی مظهر اجرای عدالت و اجرای قانون باشد و بتواند در کشور عدالت را اجرا کند.

حجت الاسلام رئیسی درباره فرمایشات مقام معظم رهبری نیز گفت: فرمایش رهبری چراغ راه همه دستگاه‌ها است و هر ساله روح جدیدی در کالبد دستگاه قضایی کشور می‌تابد.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که دوره مدیریت رئیس قوه قضاییه کشور ظرف چند روز آینده  شروع خواهد شد.

رئیسی گفت: اولویت‌هایی را مقام معظم رهبری اشاره کردند که این اولویت‌ها به نظرم کارشناسی شده و ایشان به صورت کاملا کارشناسی سخن گفتند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری به موضوع ساماندهی بحث وکالت اشاره کردند و ما می‌بینیم که در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری این موضوع وجود دارد. کارشناسی و وکالت دو بخش مهم است که با دستگاه قضایی کشور سر و کار دارد. وکیل خوب طبق موازین ما یک ریشه فقهی و حقوقی و قانونی دارد. وکیل می‌تواند کمک خوبی برای قاضی باشد و برای اتقان آرا می‌تواند کمک خوبی باشد اما اگر در جریان کارشناسی ناسلامتی باشد نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه برای قضاوت عادلانه یک تهدید به حساب می‌آید. در دستگاه قضایی مقدمات موضوع وکالت اندیشیده شده و ما از دولت می‌خواهیم تا این کار را تسریع کند تا به نفع جریان دادرسی باشد.

رئیسی در بحث نظارت‌ها نیز گفت: ما در قوه قضاییه یک نظارت بر آرا داریم ،یک نظارت بر موضوعات مختلف داریم و حفاظت اطلاعات هم بر اشخاص نظارت می‌کند.

وی گفت: از نظر ما یک مورد کجی هم در دستگاه قضایی کشور قابل قبول نیست و متاسفانه برخی در گوشه و کنار البته به صورت خیلی کوچک اقدام به انجام برخی تخلفات می‌کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: ما به لحاظ قانون و تأکیدات رهبری برنامه ریزی می‌کنیم تا موارد اندک تخلفی هم که گفته می‌شود و رخ می‌دهد از بین برود و دیگر شاهد آن نباشیم.

وی افزود: اراده در دستگاه قضایی کشور برای پاک کردن این تخلفات وجود دارد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها