امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90607
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه پارلمان درخواست دو ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه پارلمان درخواست دو فوریت طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را مورد بررسی قرار داده و به تصویب رسانند.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و یکی از طراحان طرح دو فوریتی مذکور طی سخنانی گفت: در ماه‌های اخیر بارها درباره ضرب و شتم و حتی کشته شدن آمران به معروف و ناهیان از منکر شنیده‌ایم که همین موضوع ضرورت ارائه و تصویب طرحی در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را دو چندان می‌‌کند.

وی با اشاره به حادثه‌ چند روز گذشته و ایجاد مشکلات برای یکی از ناهیان از منکر، در بیان جزئیات آن افزود:‌ سه یا چهار روز قبل یکی از دوستان فعال فرهنگی زمانی که به یک خانم که پشت فرمان اتومبیل حجابش را رعایت نکرده بود، تذکر داد، آن خانم در پاسخ به این تذکر لباس‌های دیگر خود را نیز در آورد، پس از این اتفاقات و حضور نامبردگان در کلانتری، آنها حق را به خانم می‌دهند و حتی به فرد ناهی از منکر می‌گویند تو مزاحم نوامیس مردم شده‌ای!

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به شهادت شهیدان خلیلی و مددخوانی از شهدای ناهی از منکر اشاره کرد و ادامه داد: تعداد افراد مورد ضرب و شتم واقع شده و حتی کشته شده در این راه به صورتی است که من نمی‌توانم عدد آنها را بشمارم.

رحماندوست اضافه کرد: اهانت‌ و توهین‌ به ناهیان از منکر و آمران به معروف توجیه‌پذیر نیست و برای حمایت از آنها، با توجه به آغاز فصل تابستان و همچنین ماه مبارک رمضان، باید این طرح را در دستور کار قرار دهیم.

وی از همکاران خود خواست که به دو فوریت طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر رأی مثبت دهند تا پس از تصویب این طرح در صحن علنی، جزئیاتش در کمیسیون حقوقی مجلس قرار گیرد.

بر اساس این گزارش کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی که به عنوان مخالف درخواست دو فوریت  این طرح ثبت‌نام کرده بود، با تأکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: امیدوارم این طرح ابتر نشده و افراط و تفریط در آن لحاظ نشود.

مهرداد بائوج‌لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز که برای مخالفت با درخواست دو فوریت این طرح ثبت‌نام کرده بود، گفت:‌ «در مخالفت صحبت نمی‌کنم».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها