امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90610
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، ‌علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری‌های ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، ‌علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری‌های مشترک بین مراکز پژوهشی مجالس ایران و کره جنوبی که صبح امروز در تالار آفتاب مجلس برگزار شد، با خوش‌آمد‌گویی به هیأت کره جنوبی اظهار داشت: امیدوارم در مذاکرات دوجانبه دو طرف، توافقاتی حاصل شده باشد که به گسترش همکاری‌ها کمک کند.

وی افزود: در سفر رئیس پارلمان کره جنوبی به ایران که سفر خوبی بود، مذاکرات مهمی در زمینه همکاری‌های دو کشور به ویژه در زمینه همکاری‌های اقتصادی صورت گرفت.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: پس از اینکه رئیس مجلس کره جنوبی، تهران را ترک کرد، احساس کردیم که در برخی از مسائل تغییراتی صورت گرفته که نشان‌دهنده پیگیری امور تفاهم شده از سوی رئیس پارلمان کره جنوبی بود.

وی با تأکید بر اینکه پارلمان‌ها قطعا باید متکی به کارهای پژوهشی باشند، تصریح کرد: امروز مسائل مختلف از جمله مسائل بین‌المللی، شرایط داخلی کشورها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و همکاری پژوهشی می‌تواند در خصوص حل آنها موثر باشد.

لاریجانی ادامه داد: کره جنوبی اقتصاد توسعه یافته و پیشرفت‌هایی دارد که می‌تواند به درد ما بخورد و مرکز پژوهش‌های ایران نیز می‌تواند در امور پژوهشی تجربیات خود را به طرف کره‌ای منتقل کند.

وی اضافه کرد: ایران و کره‌ جنوبی همواره دارای رابطه بسیار خوبی بوده‌اند، گرچه این رابطه در دورانی با فراز و فرودهایی همراه بود، اما در مجموع روابط دو کشور در سطح مناسبی قرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همکاری‌های پارلمانی سبب صمیمیت بیشتر دو کشور در مسائل سیاسی می‌شود، ابراز امیدواری کرد که تفاهمنامه فوق به گسترش همکاری‌های بین دو کشور منجر شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها