امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90616
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی ، محمد علی امانی قائم مقام دبیرکل حزب ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی ، محمد علی امانی قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی  در نشست دبیران این حزب با بیان اینکه ملت ما به آمریکا بی اعتماد است و دلایل این بی اعتمادی به بیش از نیم قرن تجاوز به حقوق ملت ایران از کودتای 28 مرداد تا کنون برمی‌گردد،اظهار داشت: آژانس مرتب اعلام می‌کند ایران به تعهدات خود عمل کرده است، آمریکایی‌ها هنوز به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و حاضر نیستند تحریم را بردارند.

وی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 گفت: پس از 5 دوره گفت‌وگو به نقطه اولبازگشتیم و نقطه اول هم این بود که نمی‌شود به طرف غربی‌ها اعتماد کرد.

*کوتاه نیامدن تیم مذاکره کننده نشان از ایستادگی آنها دارد

امانی ادامه داد: این اوضاع نشان می‌دهد که زیاده‌خواهی‌های طرف غربی ادامه دارد و این واقعاً مایه تأسف است. البته کوتاه نیامدن تیم هسته ای ایران هم مایه خوشبختی است و باید از این ایستادگی تشکر کرد.

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: ما قبلاً هم هشدار داده بودیم وقتی باید به نگارش متن برسند که طرفین در مورد کلمه به کلمه مفاهیم مورد نظر به توافق برسند. اکنون گفته می‌شود، متن بیش از کلمه پرانتز دارد و هنوز نمی‌توانیم بگوییم متن مشترکی وجود دارد. تنها اشتراکی که وجود دارد این است که مذاکرات ادامه یابد! تا کی معلوم نیست؟

*روی میز آمریکا از اول دو گزینه جنگ نرم و جنگ سخت وجود داشت

وی در ادامه سخنانش با اشاره به حادثه دردناک هفتم تیر سال 60 که منجر به شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران امام(ره) شد، گفت: بر روی میز آمریکایی‌ها ازابتدای انقلاب دو گزینه وجود داشته است:جنگ سخت و جنگ نرم. ما از اول انقلاب دچار فتنه، فشار غرب به ملت ایران به ویژه آمریکاییها بوده‌ایم. مذاکرات هسته‌ای بخشی از این نبرد در حوزه دیپلماسی است. امیدوارم سرداران ما در این مبارزه حماسه رزمندگان اسلام در جنگ سخت و حماسه مردم ایران در جنگ نرم را تجدید کنند.

امانی با اشاره به اینکه تا موقعی که آمریکایی‌ها جنگ نرم را در دستور کار دارند. ما دچار فتنه هستیم، خاطر نشان کرد: فتنه منافقین، فتنه لیبرالها، فتنه منافقین جدید همه در امتداد هم قرار دارند فقط تاکتیک‌ها و تکنیک‌های آنها تغییر یافته است.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی،افزود: کسانی که با ترفندهای نخ‌نما قصد دارند فتنه سال 88 را فراموش کنند در حالی که کارگردانان آن هنوز روی موضع خود هستند به امر مهم امنیت و اقتدار ملی یک رویکرد شاه سلطان حسینی دارند به همین دلیل مقام معظم رهبری در موقعیت‌های مختلف و یا همین مواضع اخیر خود در مرقد مطهر حضرت امام به بازخوانی فتنه سال 88 پرداختند. این بازخوانی‌ها برای آن است که سران فتنه در غرب و کارگردانان آنها در صدد بازتولید فتنه هستند.

*مردم و نخبگان حکم موسوی و کروبی را در 9 دی 88 صادر کردند

وی با اظهار تأسف از برخی موضع‌گیری‌ها در داخل در مورد سران فتنه اظهار داشت: اگر موسوی و کروبی محاکمه شوند قطعاً حکم آنها بسیار سنگین‌تر از حصر خواهد بود. این حکم را هم نخبگان کشور و هم مردم در قیام تاریخی 9 دی صادر کردند. منتهی نظام از باب تسامح آنها را در حصر به عنوان یک اقدام تأمینی نگه داشته است.

*نباید خیال کرد که توطئه آمریکا در ایران خاتمه یافته است

امانی ادامه داد: اینکه برخی خیال کنند توطئه آمریکا در جنگ نرم علیه ملت ایران خاتمه یافته است این نوعی غفلت است و اگر هم از روی همگرایی با دشمن این حرفها را می‌زنند  باید بدانند فریادهای آسمان‌کوب و قوی که در 9 دی سال 88 ملت ایران در تهران و سراسر کشور سردادند شامل آنها هم خواهد بود.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سفر اعضای شورای مرکزی حزب متبوعش به قم و ملاقات با مراجع عظام تقلید اظهار داشت: در این ملاقات‌ها مراجع عظام تقلید به حفظ هوشیاری در برابر فتنه ، جنگ نرم ، مسائل فرهنگی و اقتصادی تاکیداتی داشتند و موتلفه خود را ملزم به بیداری در صحنه نبرد با فتنه و سایر صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می‌داند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحرکات داعش در عراق اظهار داشت: نقشه تجزیه عراق توسط صهیونیستها درحمله آمریکا به بغداد قبلاً طراحی و در حین حمله عملیاتی شد. صهیونیستها طراحی کرده بودند عراق به سه منطقه با سه کشور سنی‌نشین و کردنشین و شیعه‌نشین تقسیم شود.

امانی افزود: این تجزیه را مقدمه بروز مسائل امنیتی در ایران و ترکیه و تجزیه ایران و ترکیه می‌دانستند اما با پدیده داعش. اکنون بحث این است که در بغداد حکومت شیعی برقرار نباشد و عتبات عالیات هم با شرارت وهابی‌ها و تکفیری‌ها ویران شود و عراق عملاً به دو منطقه تحت نفوذ کردها و حکومت داعش که بخشی در سوریه را هم در بر می‌گیرد، تبدیل شود. این نهایت شرارت و توطئه است که باید در برابر آن ایستاد.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تحولات عراق گفت: امروز با فتوای مرجعیت و قیام جوانان عراق و همگرایی با علمای اهل سنت فرصتی پدید آمده است تا بقایای حزب بعث و تتمه آنها در ارتش تصفیه شود و یک جریان مردمی در ارتش و در کنار آن بسیج نظامی مردمی پدید آید. این رویکرد عراق را در برابر تجاوزات نظامی دشمنان در هر شکل بیمه می‌کند.

وی با اشاره به اعدام برخی از علمای اهل سنت در موصل توسط تروریستها گفت: امروز علمای اهل سنت که نمی‌خواهند ننگ آموزه های ضددینی و ضد قرآنی داعش را بپذیرند بسیارند و گاهی آنها مظلوم‌تر از علمای شیعه در عراق واقع شده‌اند.قتل عام مردم موصل به دلیل ایستادگی آنها در برابر تکفیری‌ها تأسف‌بار است لذا شیعه و سنی و کردها در برابر داعش قرار دارند و بزودی کشور خود را از لوث وجود تکفری‌های تروریست پاکسازی خواهند کرد.

امانی مواضع وزیر کشور در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران را مهم دانست و افزود: موضوع مواد مخدر درکشورمان که کیان خانواده و نسل ما را تهدید می‌کند فوق‌العاده مهم است. باید از دولت بخواهیم در این مورد به مسئولیت‌های قانونی خود عمل کند.

وی ادامه داد: این شوخی نیست، 3هزار و 75 نفر در مقابله با قاچاقچیان شهید و 12 هزار نفر جانباز شده‌اند اما هنوز پدیده زشت قاچاق  مواد مخدر در کشور وجود دارد.

قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: روزانه دهها نفر در اثر استعمال مواد مخدر کشته می‌شوند. دولت در این باب مسئولیتهای مهم و کلیدی دارد همه باید کمک کنیم دولت درعمل به این وظایف و مسئولیت‌ها توفیق پیدا کند.

وی در پایان از ملاقات رئیس جمهور محترم با رقبای انتخاباتی تجلیل و تقدیر کرد و برخورداری همه مسلمانان را از توفیقات خاص ماه مبارک رمضان از خداوند قادر متعال مسئلت نمود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار