امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90618
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
داوود محمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: یکی از مهمترین و اثربخش‌ترین کارهای فرهنگی انس با قرآن و برگزاری چنین برنامه‌هایی ...

داوود محمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: یکی از مهمترین و اثربخش‌ترین کارهای فرهنگی انس با قرآن و برگزاری چنین برنامه‌هایی در توسعه و اشاعه فرهنگ قرآنی است.

وی با بیان اینکه در احادیث و روایات و کلام بزرگان آمده است که هرچه ما با قرآن مأنوس‌تر باشیم پنجره‌هایی از معرفت و بصیرت در زندگی مقابل دیدگانمان باز می‌شود، یادآور شد: باید بیش از پیش انس به قرآن و عمل به آموز‌ه‌های آن را مد نظر خود قرار دهیم، چراکه آموزه‌های این کتاب الهی چراغ راه بندگان است.

محمدی اضافه کرد: اینگونه برنامه‌ها در مقابله با تهاجم‌های فرهنگی تأثیرگذار است و علاوه بر ترویج این سنت حسنه در بین علاقه‌مندان به قرآن و حتی دیگر افراد انگیزه ایجاد می‌کند تا نسبت به اینگونه حوزه‌ها بی‌توجه نباشند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کارهای فرهنگی باید با استمرار و توان بیشتری در جامعه تحقق یابد، گفت: ثمرات دیربازده این گونه برنامه‌ها از ویژگی‌های ذاتی آن است، ولی اگر نگاه‌ها تغییر یافته و فرهنگی شوند، بسیار در تغییر مثبت جامعه کمک می‌کند و طرح تجلیل از حافظان قرآنی توانسته به خوبی در این بخش‌ها گام بگذارد.

انتهای پیام/2667/ب20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها