امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90643
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، جواد جهانگیرزاده صبح امروز (1 تیرماه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، جواد جهانگیرزاده صبح امروز (1 تیرماه) در سمینار مشترک مراکز پژوهش پارلمانی ایران و کره جنوبی گفت: در مجموعه اساسنامه دو مرکز پژوهشی مجالس ایران و کره جنوبی نقاط مشترک بسیاری ار می‌توان پیدا کرد که این نقاط زمینه گسترش همکاری بین دو مرکز را ضروری‌تر می‌کند.

وی افزود: همکاری مراکز پژوهشی مجلس ایران و کره‌جنوبی و دستاوردهای مثبت آن می‌تواند الگویی برای همکاری سایر مراکز پژوهش پارلمانی دنیا باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، دو مراکز پژوهشی مجالس ایران و کره جنوبی را از مراکز پیشرو و در امر پژوهش پارلمانی دانست و تصریح کرد: مجموعه دو مرکز تجارت مجالس دو کشور را در دست دارند که این باعث می‌شود تا ظرفیت همکاری گسترده‌ای بین این دو مرکز وجود داشته باشد.

وی مرکز پژوهش‌های مجلس را اتاق فکر مجلس دانست و یادآور شد: مرکز پژوهش‌های مجلس علاوه بر پاسخگویی به درخواست‌های نمایندگان محرتم مجلس در امر تقنین و نظرات در حوزه ارائه نظرات کارشناسی برای تهیه و تدوین طرح‌ها و حتی کمک به دولت برای تدوین لوایح کمک می‌کند از همین رو مرکز پژوهش‌ها مجلس تنها در اختیار قوه مقننه نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کمک به امور تقنینی و سیاستی را جزء وظایف اصلی مرکز پژوهش‌های مجلس دانست و گفت:‌در امور سیاستی که مرکز پژوهش‌های مجلس در یک سال گذشته با توجه به اولویت‌های کشور ایران به آنها ورود پیدا رکده را می‌توان به موضوع جمعیت، اقتصاد مقاومتی و هدفمندی یارانه‌ها ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی و تأمین بیمه پایه سلامت اشاره کرد که اکنون در تعیین اولویت‌های قانونگذاری در کشور کار می‌شود.

وی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس ایران به مانند مرکز پژوهش پارلمانی کره جنوبی از تأثیر جهت‌گیری‌های سیاسی در تصمیمات خود پرهیز می‌کند.

جهانگیرزاده با تأکید بر اینکه همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس با نمایندگان مختلف بدون نگاه سیاسی است، یادآور شد: انتقال تجربیات متخصصان و کارشناسان کشور در موضوعات مختلف به نمایندگان جزء وظایف مرکز پژوهش‌های مجلس است.

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: در چند دوره گذشته رئیس مرکز پژوهش‌ها جزء نمایندگان و منتخب مردم بوده است که این امر به تقریب نظرات کارکردی مرکز و خواست نمایندگان کمک می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها