امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90657
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تبارک سبحانی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه هر ساله شاهد افزایش کمکهای ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تبارک سبحانی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه هر ساله شاهد افزایش کمکهای مردمی هستیم اظهار داشت: این امر ناشی از اعتقادات دینی و بشر دوستانه هموطنان و شهروندان تهرانی است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته و با توجه به تغییرات در دولت و روی کار آمدن دولت یازدهم، مجموعه امداد طبق برنامه‌های مصوب و دفتر مرکزی عمل کرد و توانست به اهداف خود دست پیدا کند.

سبحانی بیان داشت: در 5 سال گذشته سمت و سوی کمکهای امداد به سوی توانمندسازی و خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش امداد رفته است و مجموعه امداد استان تهران توانسته است در بخش‌های مختلف از جمله حرفه‌آموزی، پرداخت وامهای قرض‌الحسنه قدم‌های خوبی را بردارد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران اضافه کرد: یکی از نهادهایی که می‌تواند در حوزه اقتصاد مقاومتی و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری گامهای خوبی را بردارد مجموعه امداد است و این نهاد مقدس می‌تواند خانواده‌ها را به خودکفایی برساند و به اقتصاد خانواده کمک کند.

وی اظهار داشت: مشاغلی که مجموعه امداد طراحی و اجرا می‌کند مشاغل خرد و کوچک است در واقع کالاهایی که تولید و عرضه می‌شود مورد نیاز جامعه است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: یکی از سیاست‌های کمیته امداد تولید و عرضه کالاهای داخلی که در این زمینه در فروشگاه نوروزی کمیته امداد بالغ بر 95 درصد از کالاها تولیدات داخلی هستند.

سبحانی افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر در زمینه سوادآموزی نیز اقدامات خوبی از سوی امداد و با همکاری سازمان نهضت سوادآموزی صورت گرفته است و مجموعه امداد توانسته است با کمک فرزندان خانواده‌ها، پدران و مادران آنها را باسواد کند به طوری که در استان تهران میزان بی‌سوادی از سایر استانها بسیار کمتر است.

وی در ادامه نشست خبری خود با اشاره به برنامه‌های مجموعه امداد در ماه مبارک رمضان گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جشن ملی رمضان در دفتر مرکزی و در منطقه شهرک غرب برگزار می‌شود به طوری که تمهیداتی از سوی کمیته امداد استان تهران برای جابجایی شهروندان تهرانی به این مکانها در نظر گرفته شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران اضافه کرد: با تأکید سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره)، جشن رمضان در تمامی استانها برگزار خواهد شد ضمن اینکه این جشن در سالهای اخیر با برکات خوبی همراه بوده است.

سبحانی از برنامه‌ریزی مجموعه امداد استان تهران و سایر شهرستان‌های استان جهت برگزاری حداقل یک شب برنامه تحت عنوان جشن رمضان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت‌های مردمی در ماه رمضان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: برنامه‌های دیگری که از سوی کمیته امداد استان تهران در ماه مبارک رمضان و همچنین ایام تابستان در نظر گرفته شده است برنامه‌های ویژه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان است که بالغ بر 2 هزار نفر اردوگاه‌های سراسری اعزام می‌شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: اردوگاه‌ شهید آوینی در فشم میزبان یک هزار نفر از دانش‌آموزان تحت پوشش امداد از سایر استانها است ضمن اینکه بالغ بر یک هزار نفر از دانش‌آموزان استان تهران نیز به مدت 5 روز به اردوگاه‌های سایر استانها اعزام می‌شوند و این افراد می‌توانند از برنامه‌های مختلف از جمله برنامه‌های دینی، فرهنگی و ورزشی استفاده کنند.

سبحانی در ادامه نشست خبری خود، با بیان اینکه بخش دیگری از برنامه‌های مجموعه امداد اختصاص دارد به خانواده‌های تحت پوشش خود برگزاری اردوهای خانوادگی (مادران و دختران - پسران و مادران) بخش دیگری از برنامه‌های امداد در تابستان امسال است به طوری که 15 اردوگاه در سطح کشور آماده برگزاری اردوهای خانوادگی هستند.

وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال جشن خودکفایی تعدادی از خانواده‌های به خودکفا رسیده برگزار خواهد شد و این افراد از چرخه حمایتی خارج و به جای آنها افراد جدید وارد چرخه حمایتی می‌شوند.

سبحانی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد استان تهران توزیع سبد کالا در ماه مبارک رمضان، خانواده‌های تحت پوشش است که این کار با همکاری خیرین و نیکوکاران انجام می‌پذیرد که بنا داریم امسال نیز این کار را انجام بدهیم به طوری که در تأمین سبد کالا به مددجویان ریالی از بودجه‌های دولتی استفاده نمی‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: در سال گذشته حدود 110 میلیارد تومان در مجموع در سرفصل‌های مختلف از جمله صدقات، طرح اکرام ایتام، طرح محسنین و ... جمع‌آوری شد که امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم افزایش چشمگیری پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش کمکهای مردمی در سال گذشته گفت: میزان صدقات در سال 92 نسبت به 91، 25 درصد، طرح اکرام ایتام 36 درصد و طرح محسنین حدود 50 درصد نسبت به سال 91 افزایش پیدا کرد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: خیرین و نیازمندان می‌توانند کمکهای نقدی و  غیرنقدی خود را با مراجعه به دفاتر امداد در استان تهران به خانواده‌های نیازمند اهدا کنند ضمن اینکه خانواده‌ها می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن 7355 کمکهای خود را در اختیار نیازمندان قرار دهند.

سبحانی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده در حال حاضر هیچ نیازمندی پشت نوبت برای قرار گرفتن در چرخه حمایتی کمیته امداد استان تهران وجود ندارد و هم اکنون آمار مددجویان تحت پوشش امداد استان تهران به 63 هزار خانواده رسیده است که از این میزان حدود 52 هزار و 300 نفر مستمری دریافت می‌کنند و مابقی نیز از خدمات موردی امداد در بخش‌های مختلف از جمله وام اشتغال، هزینه‌های تحصیلی و خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند.

وی افزود: خوشبختانه میزان همکاری بانکها در سال گذشته نسبت به سال 91 بسیار محسوس‌تر بود و پیش‌بینی می‌شود سال 93 همکاری بانکها بهتر از سال گذشته باشد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: در سال گذشته برای 11 هزار و 621 نفر اشتغال فراهم شد که از این تعداد 5 هزار و 696 نفر از تسهیلات بانکی و 2 هزار و 275 نفر از منابع امدادی استفاده کردند.

سبحانی افزود: میزان مبلغ تسهیلات بانکی برای اشتغال مددجویان 10 میلیون تومان و مبلغ وام منابع امدادی به صورت میانگین 12 میلیون تومان است که این ارقام در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد ضمن اینکه کارمزد منابع بانکی 4 درصد و کارمزد منابع امدادی کمتر از یک درصد است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 93 برنامه‌ریزی برای 7 هزار و 200 فرصت شغلی بوده است که در کنار این فرصت شغلی پیش‌بینی 18 هزار و 659 نفر آموزش و 3 هزار و 264 نفر برای کاریابی شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران اظهار داشت: یکی از سیاست‌های مجموعه امداد حمایت از مددجویان در بخش درمان و بیمه‌ای است به طوری که تمامی مددجویان تحت پوشش از خدمات بیمه‌ای امداد استفاده می‌کنند.

سبحانی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده مددجوی تحت پوشش امداد تنها 20 درصد از هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کنند و مابقی هزینه‌ها توسط بیمه کمیته امداد پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: حمایت از بیماران صعب‌العلاج یکی دیگر از برنامه‌های امداد استان تهران است و این در حالی است که بیماران خاص با داشتن کارت هزینه‌ای را بابت درمان پرداخت نمی‌کنند به طوری که در سال گذشته بالغ بر 25 میلیارد تومان از سوی کمیته امداد در بخش درمان مددجویان هزینه شد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: حذف صندوق‌های الکترونیکی در پایانه‌های مترو، اتوبوسرانی، بیمارستان‌ها، وزارتخانه‌ها از سوی مجموعه امداد آغاز شده است به طوری که در استان تهران حدود 180 صندوق الکترونیکی در محل‌های اشاره شده نصب شده است و به زودی تعداد این صندوق‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

وی گفت: با نصب صندوق‌های الکترونیکی دیگر سارقین نمی‌توانند سرقتی را از پول‌های داخل صندوق‌های صدقات انجام بدهند ضمن اینکه در آینده نزدیک صندوق‌های الکترونیکی جایگزین صندوق‌های صدقات در سطح استان تهران خواهد شد.

سبحانی ادامه داد: شهروندان تهرانی می‌توانند با داشتن کارت‌های شهروندی و از طریق صندوق‌های الکترونیکی کمک‌های خود را به هر میزانی که بخواهند در اختیار نیازمندان قرار دهند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران اضافه کرد: دو طرح دیگری که از سوی کمیته امداد به صورت جدی پیگیری و اجرا شده است جمع‌آوری زکات و همچنین توسعه خدمات حقوقی با تأسیس شورای عالی حل اختلاف و به کارگیری از وکلای خیر در سطح استان تهران است.

سبحانی گفت: در سال گذشته میزان زکات در استان تهران 10 میلیارد تومان بود که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری با رشد چشمگیری روبه‌رو باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها