امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90673
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، صدرالسادات معاون نیروی انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در دومین همایش معاونین و مدیران آموزشی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، صدرالسادات معاون نیروی انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در دومین همایش معاونین و مدیران آموزشی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی اظهار داشت: یکی از مشکلات این است که جامعیت در نظام اداری وجود ندارد که تجربیات در خدمت همه قرار بگیرد و آنهایی که نیازمندند از آن استفاده مطلوب کنند.

معاون نیروی انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به برنامه‌های اصلاحات نظام اداری اشاره کرد و گفت: مهندسی نقش و ساختار دولت، توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی، خدمات عمومی در فضای رقابتی و فناوری‌های مدیریتی از جمله این برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: در برنامه مدیریت سرمایه انسانی هدف جذب نیروی انسانی متناسب با نیازهاست و تعالی سرمایه انسانی و استفاده بهره‌ور از آنها در راستای تحقق اهداف توسعه کشور است.

صدرالسادات تأکید کرد: حدود 500 هزار نیرو به نسبت تکالیف قانونی وجود دارد که یک میلیون و 700 هزار نفر کارمند باید باشد اما در حال حاضر 2 میلیون و 300 هزار نفر در دولت کار می‌کنند.

وی گفت: سالی دو درصد باید از نیروهای پیمانی کم شود و نیروهای قراردادی باید حداکثر 10 درصد پست‌های سازمانی را داشته باشند.

معاون نیروی انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در ادامه در مورد نیروهای قراردادی گفت: در یک جمع‌آوری اطلاعات تا سال 90، 307 هزار نیروی قراردادی داریم که نسبت به آنچه در تبصره دیده شده 37 هزار نفر مازاد نیرو داریم.

وی به موضوعات استراتژیک اشاره داشت و گفت: مدیریت سرمایه‌های انسانی بخش دولتی و راهبردهای آن، آمار و اطلاعات، برنامه‌ریزی و ساماندهی نیروی انسانی، درک و تأمین منابع انسانی و ... از موضوعات استراتژیک سازمان است.

صدرالسادات گفت: اقدامات اساسی همگی مرتبط با موضوع بازنگری و اصلاح سیستم و فرایندها است.

وی رویکرد تدوین مدرن و بازنگری سیستم‌ها را رویکرد تدوین و طراحی از صفر و رویکرد الگوگیری و بومی‌سازی دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها