امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9068
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۰
تعداد بازدید: 69
محسن بیگلری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج با بیان اینکه در هر انتخاباتی شرط لازم و واجب اعتقاد به اصل و فلسفه انتخاب است، اظهار کرد: اگر ...

محسن بیگلری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج با بیان اینکه در هر انتخاباتی شرط لازم و واجب اعتقاد به اصل و فلسفه انتخاب است، اظهار کرد: اگر نامزدها به انتخابات معتقد هستند پس باید به ملزومات آن نیز که همان قانون انتخابات است احترام بگذارند.

وی افزود: پذیرفتن رأی شورای نگهبان برای همگان واجب و ضروری است، چرا که تجربه نشان داده این مرجع قانونی همواره به شکلی حساب شده و متقن صلاحیت افراد را بررسی و احصا می‌کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظر شورای نگهبان در خصوص نامزدها گفت: این شورا برای قبول نشدگان عنوان رد صلاحیت را به کار نمی‌برد بلکه از عبارت عدم احراز صلاحیت استفاده می‌کند که نشان می‌دهد این عدم احراز به معنای ناکارآمدی نامزدها نیست.

بیگلری در توضیح بیشتر این موضوع خاطرنشان کرد: ممکن است نامزدی که صلاحیتش تأیید نشده است در دولت آینده به پستی چون وزارت دست یابد که ثابت می‌کند نظر شورای نگهبان به معنای رد صلاحیت نامزدها در معنای منفی خود نیست.

وی با تأکید مجدد بر لزوم پذیرفتن نظر شورای نگهبان در خصوص صلاحیت‌ها تصریح کرد: معتقدم نامزدهای شکست خورده باید به اشخاص پیروز تبریک بگویند و آنها را در مسیر سعادت کشور یاری کنند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص اشخاص و جریاناتی که ممکن است قصد ایجاد اغتشاش در کشور را داشته باشند، گفت: اینگونه کارها هیچ ارزش و نتیجه‌ای ندارد.

بیگلری با اشاره به اینکه مردم تنها باید به حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی بیندیشند، اظهار کرد: ملت نباید با صحبت‌ها و القائات جریاناتی خاص فریب بخورند.

وی تصریح کرد: وظیفه مردم این است که در بین نامزدهایی که صلاحیت آنها احراز شده است با کنکاش دقیق، نسبت به انتخاب و گزینش فرد اصلح اقدام کنند و مناسب‌ترین شخص را به این منظور برگزینند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ با حضور پرشور مردم در انتخابات روز 24 خرداد‌ماه یک‌ بار دیگر عظمت ملت و نظام جمهوری اسلامی در دنیا ثابت شده و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و مستکبران جهان زده شود.
انتهای پیام/79012/ز30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها