امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90680
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ سید فضل الله موسوی رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: دستگاه قضایی در مبارزه با مفاسد اقتصادی به خوبی ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ سید فضل الله موسوی رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: دستگاه قضایی در مبارزه با مفاسد اقتصادی به خوبی عمل کرده است خصوصاً در پرونده فساد مالی اخیر با محاکمه قاطع و اعدام متخلف، امیدی مضاعف در مردم ایجاد کرد.

موسوی گفت: فعالیت‌های اخیر قضایی در زمینه مبارزه با رانت‌خواری و فساد اقتصادی که با اعدام متخلف صورت گرفت سبب شد مردم با اجرای عدالت امید مضاعفی پیدا کنند و قوه قضاییه جا و مکانی امن باشد که افراد احساس امنیت در آن کنند.

این استاد دانشگاه حرکت در مسیر کاهش اطاله دادرسی، افزایش مکانیزم‌های نظارتی بر عملکرد قضات و در نهایت برخورد با قضات متخلف را حرکتی مثبت عنوان کرد و گفت: دستگاه قضایی به دور از جهت گیری و فارغ از فشارهای سیاسی باید به قضاوت‌های منصفانه بپردازد.

وی همچنین بر برقراری ارتباط و تعامل هر چه بیشتر دستگاه قضایی با دانشکده‌های حقوق تأکید کرد و گفت: دانشجویان حقوق به لحاظ تئوریک و علمی مطالب فراوانی یاد می‌گیرند.

موسوی افزود: ضمن فراگیری مطالب تئوریک دانشجویان باید به لحاظ عملی و قرارگرفتن در شرایط قضاوت هر دو جنبه علمی و عملیاتی را فرا بگیرند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در گذشته برای دانشجویان حقوق کارآموزی قضایی وجود داشت به طوری که ما با حضور در کنار بازپرس و یا قاضی با خواندن پرونده‌ها و آشنایی با روش کارها در عمل با قضاوت آشنا می‌شدیم.

موسوی در پایان گفت: در حال حاضر این امکان برای دانشجویان حقوق دانشگاه علوم قضایی هست ولی بهتر است که این همکاری و تعامل برای سایر دانشجویان حقوق نیزفراهم شود تا هم قضات با آخرین و به روزترین نظریه‌های حقوقی آشنا و هم دانشجویان با کار قضاوت آشنا شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها