امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90683
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار ‌اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در نشست فصلی معاونین حوزه مرکزی، فرماندهان استان‌ها و مرکز آموزش ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار ‌اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در نشست فصلی معاونین حوزه مرکزی، فرماندهان استان‌ها و مرکز آموزش مرزبانی ناجا، اظهار داشت: خدمت در مرزبانی یک نوع عبادت است و مرزبانی که ماموریتش دفاع از مرز‌ها است، مرزها برای او فقط سرزمینی و خاکی نیست، بلکه عقیدتی و فرهنگی و دفاع از یک نظام مقدس است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت‌: مرزبانی یکی از مهمترین مصادیق حرکت جهادی در نیروی انتظامی است و ناجا به دلیل امنیت‌آفرینی برای مردم مصداق مجاهدین فی‌سبیل‌الله است.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد:‌ از زمان تأسیس مرزبانی تا بحال گام‌های بلندی برداشته شده و حرکت جهادی مشاهده می‌شود که با سرعت زیاد در جغرافیای سخت و پر از تهدید شکل گرفته است و امروز با به هم پیوستن پاسگاه‌های مرز، نیروها، ما شاهد یک ماموریت در حمایت از مردم هستیم.

وی گفت: در پی آن هستیم که در مرزهای شرقی و غربی مرز بدون راه و تأسیسات نداشته باشیم.

وی حضور سپاه را در مناطق مرزی غنیمت به حساب آورد و گفت: 250 تا 300 کیلومتر از مناطق مرز شرقی را سپاه تحویل گرفت که در حال احداث مهندسی است که اگر نمی‌آمدند، با موجودی‌های ما تکمیل و احداث چند برابر زمان می‌برد و حضور سپاه باعث شد شتاب بالاتری گرفته و ناجا نیز شتاب خودش را دوبرابر کند و منطقه‌ای بنام خلأ نداشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: گرچه هنوز در زمستان و برف در غرب و کردستان کار خیلی سخت است ولی با همه سختی‌ها در همه نقاط حضور داشته و داریم.

وی راهسازی و تقویت برجک را گام اول و آسفالت و ابنیه فنی راه را گام دوم عنوان کرد و گفت: در ایلام و کرمانشاه که درگیر جنگ تحمیلی بود، مسافت‌های طولانی در مرز جاده نداشت و فاقد هرگونه در مرز بودیم.

وی تصریح کرد: در سیستان و بلوستان تهدیداتی چون مواد مخدر و تروریست‌ها در کانون توجه است، اما مرزبانان ما همه جا حضور دارند.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: امیدواریم تا پایان برنامه ششم با ایجاد وضعیت مطلوب و تکمیل تمام واحدها استقرار کامل مرزبانی را داشته باشیم.

وی به معیشت مرزنشینان اشاره داشت و گفت: معیشت اصلی مرزنشینان در گذشته قاچاق بود، اما باید آنها به کارهای شرافتمندانه و قانونی تشویق شوند.

وی گفت: استان‌های کرمانشاه و کردستان به قطب گردشگری تبدیل شده و مردم برای خرید کالا به این استان‌ها مراجعه می‌کنند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: باید با استفاده از ظرفیت‌های فنی، اتکا به نیروی انتظامی را اندکی کاهش دهیم و از تجهیزات استفاده کنیم.

وی با بیان این مطلب که اشراف اطلاعاتی از مرزها وجود دارد، گفت: شبکه‌های اطلاعاتی برای مبارزه با اشرار و قاچاقچیان وجود دارد که رفتار قانونی را تسهیل می‌بخشد.

فرمانده نیروی انتظامی به حادثه‌هایی چون گروگانگیری اشاره داشت و گفت: وقتی یک حادثه گروگانگیری پیش می‌آید از یک بعد تلخ است و از بعد دیگر عبرت‌آموز، چرا که کاستی‌ها و نقص‌ها را آشکار می‌سازد.

سردار احمدی‌مقدم با بیان این مطلب که نظارت بر دستگاه‌ها آسیب‌پذیری کارکنان را اندک کرده، افزود: ما باید قضایا را به سامان کنیم تا اقتدار اعمالش آسان شود و نیرو هم سالم بماند.

وی تاکید کرد: یکی از مسائل مهم در مرزها تهدیداتی چون مواد مخدر و قاچاق انسان است و قاچاق انسان اپیدمی را با خود وارد می‌کند و از طرفی این افراد دست به جرایمی زده و مشکلاتی را بوجود می‌آورند؛ همچنین تکدی‌گری را توسعه می‌دهند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: البته در این سال‌ها قاچاق انسان و نابسامانی‌ها به مرور در کاهش است و باز با مسئله دیگری در بین هستیم. یعنی ورود قانونی و اقامت غیرقانونی؛ چرا که مرزها سفت شده و از مرزها به طور رسمی وارد می‌شوند و دیگر خارج نمی‌شوند.

وی به مسئله مواد مخدر پرداخت و گفت: ‌بستن مرز در مرزهای جنوبی در سیستان و بلوچستان می‌تواند از ورود شبکه‌ها و قافله‌های مواد مخدر جلوگیری کند.

فرمانده نیروی انتظامی به تهدید دیگر اشاره داشت و گفت: گروه‌های تروریستی تهدید دیگری هستند و تلاش دشمن همواره این بوده که با ایجاد ناامنی در داخل یا تزریق گروه‌های تروریستی و حتی دعواهای فرقه‌ای، قومی و مذهبی ناامنی را ایجاد کند که خوشبختانه مراقبت مردم، مسئولان، علما و هوشیاری آنها باعث خنثی شدن توطئه آنها شده است.

وی تاکید کرد: آنها خشنود نیستند که ایران با همه نوع فشاری که تحمل می‌کند، حرکت رو به جلو داشته باشد و چاره‌‌ای ندارند جز آنکه پیشرفت ما را کند کنند و ما باید کاری کنیم که دشمن نتواند و مأیوس شود.

سردار احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: مرزبانان در برابر هر تهدیدی برخورد قاطع دارند و دشمن نیز این بار بخوبی می‌داند و اگر اقدامی نمی‌:ند ناشی از ناتوانی آنها و هوشیاری ما در این مهم است.
نتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها