امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90694
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، مسئولان رسانه‎ها و نمایندگان ستادهای انتخاباتی افغانستان امروز(یک شنبه 1 تیر) ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، مسئولان رسانه‎ها و نمایندگان ستادهای انتخاباتی افغانستان امروز(یک شنبه 1 تیر) طی نشستی در کابل با امضای قطعنامه‎ای اعلام کردند: رسانه‎ها ملزم هستند در پوشش‎ مسائل بعد از انتخابات، محتاط و مسئولانه عمل کرده از دامن زدن به مسائل حساسیت‎زا دوری کنند.

در این نشست که به ابتکار «کمیته مصونیت خبرنگاران» برگزار شده بود، مصوب شد هیچ رسانه‎ داخلی نباید اقدام به انتشار اخباری کند که باعث بحرانی ‎شدن وضعیت و افزایش اختلافات انتخاباتی می‎شود.

خودداری از انتشار اخباری که منابع مؤثق ندارد، بخشی دیگر از مصوبات نشست یادشده بود.

** افشای موارد عدم شفافیت روندهای انتخاباتی بر اساس اسناد معتبر

در این نشست توافق شد خبرنگاران باید وجود هرگونه مصادیق عدم شفافیت و غیرعادلانه بودن روندهای انتخاباتی ‌ و نیز تخطی و تقلب انتخاباتی بر اساس اسناد و مدارک معتبر را افشا کنند.

چگونگی بازتاب اختلافات انتخاباتی، مراقبت بر عدم تشویش‎ اذهان عمومی هنگام بروز بحران ناشی از این اختلافات و انعکاس حواشی مسائل مربوط به اتهامات وارده به برخی کارمندان ارشد کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امری است که بیش از هر زمان دیگر رسانه‎های این کشور را به مسئولانه عمل کردن و محتاط بودن فرامی‎خواند.
انتهای یپام/
برچسب ها:
آخرین اخبار