امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90719
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه در تماس تلفنی با «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور جدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه در تماس تلفنی با «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور جدید اوکراین، از وی و طرح او برای آتش‌بس در مناطق شرقی، حمایت کرد.
پروشنکو آخر هفته گذشته از تصمیم خود برای اعلام آتش‌بس میان نیروهای ارتش و استقلال‌طلبان خبر داد. با این وجود درگیری‌ها در این مناطق ادامه یافته و حتی تیراندازی‌هایی به سمت نیروهای ارتش روسیه نیز صورت گرفته است.
آقای بایدن در این تماس همچنین بار دیگر روسیه را به اعمال تحریم‌های تازه تهدید کرد و گفت اگر مسکو به ارسال تسلیحات به مناطق شرقی اوکراین پایان ندهد، هزینه‌های بیشتری می‌پردازد.
در طول پنج ماهی که از آغاز بحران در شرق اوکراین می‌گذرد، کشورهای غربی که عامل شکل‌گیری اعتراضات در این کشور و نهایتا خروج اجباری «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور قانونی اوکراین از این کشور بودند، بارها روسیه را به حمایت از استقلال‌طلبان روس‌تبار متهم کرده‌اند. آمریکا تاکنون تحریم‌هایی را نیز علیه مسکو اعمال کرده است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار