امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90721
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به کرمان، مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان ...

  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به کرمان، مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره صبح امروز در هتل جهانگردی کرمان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کلیپ مرور اجمالی برفعالیت‌های حوزه هنری کرمان پخش شد. عباس سالاری رئیس حوزه هنری کرمان نیز با خیر مقدم به حاضران از سید محمد علی گلاب‌زاده یکی از چهره‌های فرهیخته کرمان، نویسنده و پژوهشگر برای سخنرانی دعوت کرد.

گلاب‌زاده به معرفی چهره‌های شهیر استان کرمان پرداخت و اظهارداشت: دامان کرمان در گذر تاریخ همواره یادآور بزرگان، مردان و زنانی است که هرکدامشان به تنهایی بعنوان یک مفخر جامعه بسنده می‌شوند مردانی که کرمانه دامان علم و ادب و فرزانگی را رها نکردند و از مهد تا لحد کوشیدند تا رسالت خود را آنگونه که باید انجام دهند.

وی با نام بردن از بزرگان و فرهیختگان کرمان تصریح کرد: محمدعلی علومی، محمد شریفی نعمت‌آباد و افسانه شعبان‌نژاد از چهره‌های برتر استان‌اند، کیست که نداند علومی در پهنه علوم خوش درخشیده است، او در گوشه گمنامی از خاک زر خیز بم دیده به جهان گشود و نام این سرزمین را بلند‌آوازه کرد، او تمثیلی از یک کرمانی اصیل، ساده و مخلصاست.

خانوم شعبان‌نژاد نیز بانویی که از گوشه خاک شهداد برخاست و امروز کلامش زینت‌بخش صحیفه شعر و ادب است، شریفی نعمت‌آباد در قهرمان رفسنجان به دنیا آمد و در میان نعمت‌های نعمت‌آباد بخصوص طلای سبز و لبخند پسته رفسنجان، سبزی اندیشه و لبخند روزگار برگزید، او توانست در مقوله‌های مختلف میدان‌داری کند.

در این مراسم محمد علی علومی با بیان اینکه کرمانی‌ها غریب‌نواز خودی‌کش هستند، ابراز داشت: سیاست در نظر با سیاست‌بازی و جناح‌بازی از زمین تا آسمان فرق می‌کرد.

وی در ادامه به چهره‌هایی چون حجت‌الاسلام دعایی اشاره و آنها را افرادی برشمرد که رانت‌خواری نکرده و آرمان‌هایشان را فراموش نمی‌کنند.

در این مراسم کتاب جراحی در خاکریز به روایت کرامت یوسفی که پیرامون فعالیت این رزمنده از روزهای دفاع مقدس است و ه تازگی در مدت کوتاه به چاپ سوم رسیده رونمایی شد.

در خاتمه این مراسم از افسانه شعبان‌نژاد ، شریفی نعغمت‌آباد و محمدعلی علومی تقدیر بعمل آمد ضمن اینکه حجت‌الاسلام حجتی کرمانی از مبارزان انقلابی استان پیرامون ادب و ادبیات، معانی و بیان سخنانی ابراز داشت و برخی از اشعار خود را قرائت کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها