امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90725
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، کتاب جراحی در خاکریز برگرفته از خاطرات دوران دفاع مقدس کرامت یوسفی فوق‌تخصص جراحی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، کتاب جراحی در خاکریز برگرفته از خاطرات دوران دفاع مقدس کرامت یوسفی فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و تدوین آذر همتی در حالی در حاشیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره رونمایی شد که از زمان انتشار در دو ماه گذشته تاکنون به چاپ سوم رسیده است.

کرامت یوسفی فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی و راوی کتاب جراحی در خاکریز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بیان این کتاب، بیان بسیار ناچیز از وسعت بی‌کران ایثار جسم و خون بر اساس یک معنویت خالص است.

وی گفت: کجا فرد پیر شده‌ای می‌تواند، خاطرات 35 سال قبل خود زمانی که یک جوان بود و در هفت مهر 59 از ساعت 10 شب تا هشت صبح 261 جنازه و 570 زخمی را دیده باشد، بتواند بیانی از آن سال‌ها داشته باشد.

یوسفی با قدردانی از محمدمهدی ابوالحسنی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و تلاش‌های آذر همتی و فهیمه طاهری برای تدوین کتاب جراحی در خاکریز عنوان کرد: من نتوانستم، قطره‌ای از آن دریای بی‌کران ایثار را بیان کنم.

این فوق‌تخصص جراحی پلاستیک تصریح کرد: من شاهد قدم‌های تکه‌تکه شده، روح‌های به پرواز درآمده بودم و زمانی که 120 جنازه را در گرمای 51 درجه می‌شمردم، 35 سال قبل بود، اما با همت خانم همتی مطلبی بسیار خلاصه منتشر شد.

وی عنوان کرد: نمی‌دانم، این کتاب را به چه کسی باید تقدیم کرد به کدام فرزند شهیدی و یا ولی فرزند از دست داده‌ای؟

نویسنده کتاب جراحی در خاکریز هم در این آیین بیان داشت: من کاری نکردم، فقط خاطرات بسیار زیبای دکتر یوسفی را ضبط کردم و نوشتم و هشت سال هنرمندانه جنگیدن، ایثار کردن و مملکت را از چنگ استکبار و دشمن بیرون کشیدن، کار کمی نیست.

آذر همتی ادامه داد: اوج تاریخ کشور ما در این هشت سال دوران دفاع مقدس است.

به گزارش فارس، کتاب جراحی در خاکریز در واحد فرهنگ و مطالعات‌پایداری حوزه هنری استان کرمان در 104 صفحه تولید شده و با حمایت این حوزه و بنیاد شهید انقلاب‌اسلامی استان کرمان در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
انتهای پیام/80019/ن20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها