امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90731
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، حسین نوش‌آبادی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان که پیش از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، حسین نوش‌آبادی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان که پیش از ظهر امروز در تالار مهتاب اهواز برگزار شد، گفت: در جامعه ما بیش از هر جامعه دیگری نیازمند توسعه معارف دینی و اسلامی هستیم و اگر بخواهیم جامعه تکاملی داشته باشیم چاره‌ای نداریم جز اینکه معارف اسلامی و رشد فرهنگی را با رشد دینی و اخلاقی توام سازیم.

وی با بیان اینکه رشد فرهنگی بحثی جدی و مورد انتظار مردم و مسئولان است، افزود: بستر این رشد را خداوند متعال برای ما فراهم کرده است و جامعیت و فراگیر بودن آن در همه حوزه‌ها با هیچ مکتبی قابل قیاس نیست.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اگر در جهان اسلام انحرافی پیش آید به دلیل کج‌فهمی‌هایی است که وجود دارد و جریاناتی که امروز دامنگیر جهان اسلام شده محصول همین افراط و تفریط و کج‌فکری‌ها و برداشت‌های اشتباه از دین و معارف دینی است، تصریح کرد: امروز نیاز داریم که انسان‌های متوازن و متعادل تربیت کنیم.

وی ادامه داد: کسی که می‌خواهد جامعه را هدایت کند باید عدالت و حقیقت دین را بشناسد چراکه بدون شناخت اسلام ناب هیچ پیشرفتی در جامعه حاصل نمی‌شود.

نوش‌آبادی با بیان اینکه خوزستان از سرمایه‌های بزرگ فکری و ادبی برخوردار بوده و هست، خاطرنشان کرد: خوشحالیم که به جای مدیر پیشین، مدیری با شخصیت هنری و از جنس مردم قرار می‌گیرد که مورد اقبال مردم بوده و بیش از 2 دهه در حوزه فرهنگی حضور داشته است.

وی ادامه داد: درب فرهنگ و ارشاد باید به روی همه هنرمندان و کسانی که اهل فرهنگ و هنر هستند باز باشد و بستر مشارکت برای همه عناصر فرهنگی فراهم شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برنامه‌های مصوب و سیاست‌های کشور باید اجرا شود چراکه حوزه فرهنگ و هنر حساسیت خود را دارد، مطرح کرد: باید در فضای فرهنگ و هنر که از همه استفاده می‌شود و کسی منزوی قرار نمی‌گیرد، به سلیقه‌ای بی‌اعتنا نباشیم.

گفتنی است، در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام سید لطف‌الله سپهر، تقدیر و همایون قنواتی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان معرفی شد.
انتهای پیام/72001/م30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها