امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90736
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، دفتر بیستم «پرسش‏ها و پاسخ‏های دانشجویی» با عنوان «توصیه‏ها، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، دفتر بیستم «پرسش‏ها و پاسخ‏های دانشجویی» با عنوان «توصیه‏ها، پرسش و پاسخ‏ها در محضر آیت‏الله جوادی‌آملی» از سوی دفتر نشر معارف به چاپ سیزدهم رسیده است.

این مجموعه سخنرانی‏ها، توصیه‏ها و پاسخ‏های مفسر گرانقدر و حکیم فرزانه، آیت‏الله جوادی آملی به پرسش‏های دانشجویان شرکت کننده در همایش «کوثر» نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏ها در سال‏های 1377 تا 1381 در مشهد مقدس بوده که پس از ویرایش و فصل‏بندی چاپ و منتشر شده است.

در این کتاب به 95 پرسش در موضوع‏هایی چون تحریف قرآن، نزول قرآن، تعلیم اسما، عالم ذر، ثقل اکبر و ثقل اصغر، نقش استاد اخلاق، صراط مستقیم، راه کشف و شهود، چله نشینی، استغفار ائمه (ع)، هدف از خلقت، قضا و قدر، جبر و اختیار، علم معصوم، گناه فرشتگان، معراج پیامبر (ص)، عقل زنان، خلقت شیطان، تفاوت اساسی زن و مرد و موضوعات دیگر پرداخته شده است.

چاپ سیزدهم این کتاب در 187 صفحه، قطع رقعی با قیمت 5 هزار تومان و شمارگان 3 هزار نسخه از سوی دفتر نشر معارف چاپ و منتشر شده است.

مجموعه کتاب‏های «پرسش‏ها و پاسخ‏های دانشجویی» (تاکنون در 48 جلد) توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دفتر نشر معارف انتشار پیدا کرده است.

آنچه این کتاب‌ها را از انواع مشابه برجسته می‏سازد طبقه‏بندی موضوعی، توجه به شبهات و سؤالات روز، پاسخگویی بلیغ و براساس نظرات علما و مراجع عظام است.

این کتاب‏ها در عین حال اینکه دانشجویی نام گرفته، اما برای هر ذهن پرسشگر و برای پاسخ به شبهات در اکثر محیط‏ها مناسب است.

با توجه به بمباران اطلاعاتی دشمنان اسلام ناب و شبهه‏افکنی روزافزون آنها مطالعه چنین کتاب‏هایی که حجم کم، بیان ساده و حتی قیمت اندک دارد به همه و خصوصاً فعالان فرهنگی حوزه جوان و نوجوان توصیه می‏شود.
انتهای پیام/2258/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها