امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90763
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۰۶
تعداد بازدید: 230
انقلاب اسلامی ایران پابر بر جاست چون «الملک لله»

انقلاب اسلامی ایران پابر بر جاست چون «الملک لله»

الملک لله

قل اعوذ برب الناس    رب یعنی پرورش دهنده   پناه بردن به کسی که انسان را می پروراند و رشد میدهد. بارز ترین ویزگی امام خمینی(ره) این بود که توانست سرباز پرورش دهد.از یک ثروتمندی که در نظام شاهنشاهی بروببابی داشت تا کسی که همیشه مورد ظلم قرار می گرفت و فقیر بود.چون امام به راهی که به آن وارد شده بود ایمان داشت توانست اینقدر در دنیا مشهور شود.

ملک الناس   ملک یعنی صاحب اعمال ما    امام خمینی(ره)به عنوان یک پدر دلسوز برای مردم بود.در بعضی ازکارها ، مردم را تشویق می نمود و در بعضی از کارها افراد را نهی می کرد.امام چون از خود مردم بود بر اعمال و رفتار آنها مسلط بود فعالیت مردم را زیر نظر داشت.

اله الناس   اله در لغت به معنی کسی است که باید ها و نباید هایی را تعیین می کند. امام بدون هیچ ترسی به رزیم پهلوی امر می کرد که اگر این کاررا انجام دهید برخورد شدیدی خواهیم کرد یا موقعی خلافی از شاه سر می زد به مردم دستور می داد که تظاهرات بر پا کنند.

من شرالوسواس الخناس   خناس گروه مقابل امام و پیروان امام بودند که سعی بر براندازی نظام جمهوری اسلامی داشتند که البته اینها محدود به شاه و طرفدارانش نبود بلکه هر کسی که با امام مخالفت می کرد. امام مکررا در سخنرانی هایشان مردم را از شر این خناس ها آگاه می ساختند.

الذی یوسوس فی صدور الناس من الجنت و الناس     ودیدیم که کسانی که می خواستند در مردم ما نفوذ کنند با شکست روبرو شدند

غرض از بیان این مطالب این بود که بگویم این کشور با همه ی مشکلاتی که برایش به وجود آمد پاینده و استوار مانده است چرا که مردم مملکتشان را به نام خدا زده اند.

انقلاب اسلامی ایران پابر بر جاست چون «الملک لله»

رضا کاظم پور

برچسب ها:
آخرین اخبار