امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90765
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۱۰
تعداد بازدید: 104
حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تعیین نرخ حلیم و آش برای ماه مبارک رمضان گفت: هر ...

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تعیین نرخ حلیم و آش برای ماه مبارک رمضان گفت: هر کیلوگرم حلیم ساده در ماه مبارک رمضان 8000 تومان تعیین شده که در صورت افزودن مخلفات مانند دارچین، پودر نارگیل، کنجد، روغن حیوانی و گوشت بوقلمون مبلغ 500 تومان در هر کیلو اضافه می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین هر کیلوگرم آش شله قلمکار 7500 تومان، آش رشته 7000 تومان، شله‌زرد 8000 تومان، مسقطی و حلوا نیز هر کیلو 8000 تومان در کبابی‌های مجاز عرضه می‌شود و قیمت ظرف جداگانه محاسبه می‌شود.

رئیس اتحادیه کباب و حلیم،آشپز و غذاهای سنتی کشور به این نکته اشاره کرد که مردم حتماً برای تهیه حلیم و آش بهداشتی به کبابی‌های مجاز و عاملان فروش که پارچه عامل فروش تحت نظارت وزارت بهداشت و اتحادیه را دارند، مراجعه کنند، چرا که طبق مستندات سالهای قبل متأسفانه عده‌ای به صورت غیربهداشتی آش و حلیم در دامداری‌ها، گاوداری‌ها و برخی نقاط صنعتی به صورت غیربهداشتی تهیه شده و بدون هیچ گونه سیستم خنک‌کننده و حمل ‌و نقل یک روز زودتر در مراکز غیرمجاز توزیع می‌شود که آنها نیز در هر کیلو 2 هزار تومان ارزانتر از نمایندگی‌های مجاز آش و حلیم را می‌فروختند.

وی در پاسخ به اینکه مگر نظارت‌های بهداشتی روی مراکز عرضه وجود ندارد، گفت: تا سال گذشته بازرسان وزارت بهداشت در ساعت خارج از ساعت کاری تعطیل بودند و اتحادیه نیز فقط بر کسبه پروانه‌دار که همان کبابی‌ها هستند، نظارت دارند و نمی‌توانیم، در تمام آبمیوه‌فروشی‌ها، ساندویچی‌ها، کله‌پزی، تعویض روغنی، آشپزخانه‌ها و حتی آژانس‌های املاک و تاکسی که در ماه مبارک آش و حلیم می‌فروشند، نظارت کنیم.

محمدی در پاسخ به اینکه چه تدابیری برای ماه مبارک در نظر گرفته‌اید، گفت: طبق هماهنگی با وزارت بهداشت، شورای اصناف، بازرسان اتحادیه و اصناف و اداره اماکن، امسال واحدهای غیرمجاز ظرف 24 ساعت پلمب خواهد شد و برخورد شدیدی با واحدهای غیر از کبابی و حلیم که آش و حلیم بفروشند، اعمال می‌کنیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار